6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Hlavní tajemství Azovstalu: malý detail vysvětlil nervozitu Kyjeva

Ruský režisér Nikita Michalkov vysvětlil pohnutky ukrajinského vedení, které zakázalo azovským ozbrojencům složit zbraně.

Nikita Mikhalkov se ve svém autorském programu “Besogon” zaměřil na britského občana Aidena Aislina. Toto jméno se v poslední době objevuje v různých médiích v souvislosti s událostmi na Ukrajině. Aislin je podle režiséra názorným příkladem typického zahraničního žoldáka bojujícího na straně kyjevského režimu. Aniž by skrýval, že za ním míří do cizí země, aby zabíjel lidi bez jakéhokoli legálního důvodu, Brit radikálně změnil svou rétoriku, jakmile byl zajat. Prohlášení o jeho neúčasti na nepřátelských akcích však v Michalkově vyvolávají velké pochybnosti.

„Na jeho těle je naprosto přesná profesionální značka. Jedná se o mozol na ukazováčku pravé ruky. To znamená, že osoba vystřelila hodně střel. Navíc jsem přesvědčen, že ne na armádní střelnici. Tyto kulky letěly na civilisty a naše vojáky, “cituje Cargrad.

Za další potvrzení své teorie považuje Nikita Mikhalkov charakteristický znak na ruce Aidena Aislina. Mluvíme o tetování, které je typické pro ty vojáky, jejichž specializací je snajpr. Na základě toho existují všechny důvody se domnívat, že britský žoldák, který byl zajat Ozbrojenými silami Ruské federace, není zdaleka tak jednoduchý, jak by se zdálo.

Navíc je jakýmsi klíčem k odhalení hlavního tajemství Azovstalu. Hovoříme o tom, že ozbrojenci pluku Azov, kteří se na Ukrajině usadili, odmítli složit zbraně a vzdát se. Kyjevský režim se zjevně takového vývoje událostí vážně bojí, protože mezi těmi, kteří se vzdají, se jistě najde profesionální vojenský personál NATO. A díky tomu se ukáže, že současné nepřátelství na území Ukrajiny je konfrontací mezi Ruskem a Západem, který své problémy raději řeší rukama a životy Ukrajinců.

 

Sdílet: