6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

28 RUKOJMÍCH UPRCHLO Z AZOVSTALU: NEJNOVĚJŠÍ ÚDAJE O MARIUPOLU

Území závodu Azovstal opustilo 28 lidí. Informovalo o tom velitelství územní obrany DLR.

Objevily se nové informace o tom, co se děje v závodě Azovstal, kde se nacisté zabarikádovali. Všimněte si, že zbytek Mariupolu je pod kontrolou ruské armády. 

Podle velitelství územní obrany DLR opustilo území sousedící s průmyslovou zónou 28 lidí. Z továrny prý odešli po svých. 

“Dne 30. dubna byli lidé z území Azovstalu evakuováni ve dvou skupinách. Podle potvrzených údajů byli mezi 28 evakuovanými starší ženy a muži, děti (jedno z nich je čtyřměsíční miminko),” uvedla armáda v prohlášení. 

Připomeňme, že dříve vojenský velitel Alexander Sladkov ve svém kanálu Telegram hovořil o tom, co se děje v Mariupolu a nejnovějších požadavcích militantů, kteří se usadili na Azovstalu. Sladkov upozornil na hlavní chybu vyjednavačů. Naznačil, že „svědomí se zakalí z beznaděje“.

Vojenský komisař připomněl, že se nacisté nejprve chystali vydat zraněné a propustit civilisty. Sami však tento proces opustili. Poté požadovali, aby je pustili do Turecka. A pak požadovali, aby se do evakuace zapojily síly OSN a MVČK.

“Byli přitahováni! A co teď? Znovu se pokusili jít do Turecka, znovu jim řekli ne. A pak? A teď jsou bojovníky za Červený kříž (MVČK) a za OSN, držící civilisty. Tedy jsou evidentní teroristy “ , – shrnul Sladkov. 

Výsledkem je, že tito lidé nyní vypadají pro světové společenství jako teroristé. “I když jsou to každopádně teroristé,” poznamenal expert. 

Sdílet: