11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Jindřich Kulhavý: Jurečka chce nahradit plyn produktem od krav

Zemědělec Jurečka z KDU-ČSL přišel s geniálním návrhem. V době, kdy Evropská unie systematicky likviduje chovy hospodářských zvířat, na která svádí velký podíl na jakémsi oteplování planety, vymyslel, jak využívat jejich trus k výrobě bioplynu. Tím by prý souhrou zvláštních okolností stát ušetřil polovinu z potřebného množství zemního plynu. Jako fakt?

Ministr financi Stanjura pro změnu tvrdí, že nám žádný nedostatek plynu nehrozí, protože ho bereme z Německa. Takže žádný problém, tedy až na to, kolik stojí. Opravdu si tato parta naprostých amatérů myslí, že svým přístupem zachraňují demokracii a svět před Vladimírem Putinem. Oni opravdu obětují 10 milionů Čechů pro naplnění svých vlhkých snů, kterými je například vztyčený prostředníček směrem k Moskvě. Nic víc, jen tupé gesto znamenající chudobu většiny našeho národa. Každý další den trvání vlády Pětikoalice a celé Evropské unie je jen prodlužováním agónie evropských národů. Rusům se podařilo několik majstrštyků. Některé státy už pochopily, že pro uspokojení potřeb svých občanů budou muset jejich diplomaté jet do Moskvy s plánem se dohodnout a přistoupit na podmínky Rusů. Ty nejsou nijak dramatické, pouze se rozhodli chránit si své peníze a neumožnit už nadále jejich krádež. Ostatně to, co bylo uloupeno, se mnohonásobně vrátí.

Státy neochotné pochopit svou nicotnost v porovnání s fyzikálními, přírodními a ekonomickými zákony zaštiťující se ideologickou nenávistí k Rusku se dostávají do pozice nechtěných. Pro Rusy jde o otravné šváby, pro realitě se přizpůsobující se Západ o přítěž, a vlády těchto zemí pro své občany odvádí skutečně špatnou práci. Momentální podpora režimu komedianta Zelenského je jen dalším ,,šprajcem“ a ukázkou vlastního nadání absolutně ignorovat potřeby lidí. Mezi ty patří možnost se najíst, ohřát, cestovat, bavit se, studovat, pracovat. Pořadí těchto priorit je u každého různé, nicméně většina z nich je životně důležitá. A existují samozřejmě i další. To však sebezvané elity nijak nezajímá, přeci jen ten prostředníček…

Všimněte si, kteří lidé jsou nejradikálnější. Takový Kolář. Jeho táta byl spojován s komunisty i s STB, jeho syn v pozici starosty Prahy 6 strhnul pomník sovětského generála Koněva a staví se do role rusobijce. Ideologicky pomatený maloměstský produkt v čele metropole Hřib patří též k největším provokatérům Ruska. Ani jeden z nich přitom s dobou, kdy tu Sověti svým způsobem vládli, moc zkušeností nemají a vše znají z doslechu. Takže jim jaksi nedochází, že Ruská federace není Sovětský svaz a Putin má daleko k Brežněvovi. Přesto si tento bývalý komunistický pohlavár užíval jisté úcty i od amerických protivníků, a i v období studené války byl vnímán jako rovnocenná konkurence. Přitom srovnávat tyto dva šéfy z Moskvy může jen zapálený historik a Putin by svého dávného předchůdce válcoval ve všem mimo proslulých hudlanů. Přesto si dva političtí puberťáci dovolí vytvářet dojem, že se dokážou ,,magorovi“ z vedení Ruska postavit a nedat mu šanci je jakkoliv rozhodit. Až je zlynčuje vlastní národ, bude pozdě tvrdit, že to vše byl jen hloupý žert. Do skupiny nedochůdčat ve vysoké politice patří samozřejmě také Pekarová Adamová, absolutní většina Pirátů a mladší generace ODS v čele s pitomcem Pavlem Novotným, také lidi ze STAN, určitě řada našich europoslanců. Nu a poté jsou to solitéři jako Hilšer, Fischer, samozřejmě sem může zařadit i špinavou práci odvádějící část umělecké scény.

Ale máme tu i staré matadory, kteří začínali často jako nadějné kádry KSČ, pochytali umění proklouzávat a zároveň vládnout. Vzorným příkladem je Kalousek, ale máme tu neméně slizkého generála Petra Pavla, také třeba akademik Drahoš. Nezapomenutelný je Topolánek, který je slyšet stále více. Seznam by mohl být mnohem delší, jenže směs gaunerů v důležitých pozicích je natolik si navzájem podkuřující, že by nám na to nestačil ani velký arch papíru. Nad tím vším trůní novopečený předseda vlády Petr Fiala, pomatený filozof. Všem těmto lidem je úplně jedno, jak na prostý lid dopadne krize, kterou způsobili. Budou hledat řešení, kterým se průměrně inteligentní praktici musí přinejmenším smát. Ty chytřejší však již smích přešel, protože už nyní vědí, do jaké žumpy jsme se dostali. Ten sešup nabírá neuvěřitelnou rychlost. Tady nejde o to, kdo z koho, těmi poraženými jsme my. Bioplyn od krav je stejně idiotský nápad jako celorepubliková elektrifikace solárními panely či přechod na elektrická auta v době, kdy všem dochází, jak bude elektřina nedostatková. Přitom stačilo říct, že Zelenskyj skutečně podporoval nacismus a likvidaci rusky hovořících občanů Ukrajiny, přiznat existenci biologických laboratoří a dodržet dohody o nerozšiřování NATO dále k ruským hranicím.

Svět mohl být daleko normálnější, po vypořádání se se strůjci covidové ,,pandemie“ a s poblázněnými liberály na něm by se dalo žít mnohem lépe než kdykoliv jindy. To by tu však nesměli v zákulisí vládnout nenasytní. Bohužel tu jsou. A ti ostatní skákají podle toho, jak pískají. Až na Putina. Tedy doufejme.

Jindřích Kulhavý

 

Sdílet: