6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Originál dopisu Roberta Fica nejvyšším evropským státníkům, ve kterém upozorňuje na zánik právního státu na Slovensku

Exkluzivně: Originál dopisu Roberta Fica nejvyšším evropským státníkům, ve kterém upozorňuje na zánik právního státu na Slovensku a mafiánský proces likvidace nejsilnější opoziční strany formou kriminalizace představitelů SMERu na objednávku slovenské vlády! Získali jsme i dopis, který bude odeslán Ursule von der Leyen! Minulý týden odsoudili Mariana Kotlebu, potom zatkli Roberta Kaliňáka a teď už jdou i po  Robertu Ficovi! Důvod? Kotleba i Strana SMER-SD překáží Američanům na Slovensku v jejich plánech na transformaci země pod Tatrami na trans-atlantickou vojensko-politickou základnu USA s loutkovou a plně servilní vládou pod kontrolou Washingtonu!

Redakce AE News v sobotu získala od slovenské strany SMER dva naprosto klíčové a výbušné dokumenty, o kterých hovořil předseda SMERu Robert Fico na sobotní tiskové konferenci. Na Slovensku v posledních hodinách probíhá něco, co by se dalo nazvat Nocí dlouhých nožů, resp. Ústavním pučem, kdy současná vláda Eduarda Hegera se rozhodla zlikvidovat a zavřít do kriminálu, minimálně tedy v první fázi do vazby, nejvyšší špičky nejsilnější opoziční strany SMER v čele s předsedou Robertem Ficem. Andrej Babiš a Tomio Okamura v ČR by měli být na pozoru, protože toto se co nevidět může překopírovat i do Prahy.

Ve vazbě na Slovensku již sedí vysoký člen SMERu Robert Kaliňák, bývalý 3-násobný ministr vnitra Slovenska ve 3 vládách Roberta Fica. Pokud kauze nerozumíte, tak ve zkratce jde o to, že Robert Fico a Robert Kaliňák byli obviněni ze založení zločinecké skupiny, která spočívala v tom, že Robert Fico zveřejnil informace o daňových tricích bývalého prezidenta Andreje Kisky. Toto obvinění je tak absurdní a tak neuvěřitelné, jako kdyby největší vinou politika bylo poukázat na nepravosti své politické konkurence.

Tisková konference SMERu 23. 4. 2022

Jinými slovy, Robertu Ficovi hrozí až 12 let za to, že jako politik dělal svoji práci a upozornil na nepravosti okolo financí a daní bývalého prezidenta. Speciální prokuratura mu dává za vinu, že tím porušil daňové tajemství. Jenže, problém je v tom, že to by potom museli jít sedět všichni novináři na Slovensku, kteří kdy v minulosti publikovali informace o kauzách oligarchů, mafiánů, politiků a dalších osob zapletených v korupci, v praní špinavých peněz a v různých daňových podvodech. Jinými slovy, jedná se zjevně o účelové obvinění, které má zlikvidovat vedení strany SMER tím, že předseda strany spolu s bývalým ministrem vnitra budou ve vazbě, klidně i rok nebo déle, čímž bude SMER dokonale politicky paralyzovaný.

Na Slovensku začala likvidace opozice

A aby toho nebylo málo, došlo dokonce i k tomu, že byl zatčený Marek Para, právník a advokát, který má velice blízko ke SMERu. Speciální prokuratura již požádala o vydání Roberta Fica ke stíhání, o čemž bude slovenská Národní rada rozhodovat po víkendu v některý den v týdnu. Likvidace slovenské opozice přitom začala už minulý týden, kdy byl podmínečně odsouzen předseda LSNS Marián Kotleba za to, že poskytl finanční dar jedné rodině ve výši 1488 EUR, což prý byl symbol podpory neonacismu. Tento týden to pokračuje kriminalizací špiček SMERu. Níže je video se zmíněnou tiskovou konferencí.

Robert Fico proto uspořádal v sobotu zásadní a přelomovou tiskovou konferenci, kterou si rozhodně zhlédněte, protože na konferenci zaznívají důkazy a popisy probíhajícího rozvratu právního státu na Slovensku, kde nacifikační procesy vlády vedou k likvidaci nepohodlné parlamentní opozice formou kriminalizace a pozavíráním politických oponentů do vězení.

Robert Fico si uvědomuje, že se jedná o likvidaci, a proto se rozhodl napsat dopis vybraným představitelům a vrcholovým politikům evropských zemí, ve kterém upozorňuje na proces likvidace politické opozice na Slovensku. Poslanci SMERu rovněž přichystali vlastní dopis adresovaný přímo šéfce Evropské komise Ursule von der Leyen, ve kterém upozorňují na proces likvidace opozice na Slovensku formou kriminalizace. Robert Fico napsal dopis evropským politikům v anglické verzi, naše redakce však přináší český překlad.

Dopis Roberta Fica vrcholovým politikům evropských států

Vážený pane prezidente, Vážený pane premiére, Vážený pane spolkový kancléři,

Obracím se na Vás jako bývalý trojnásobný předseda vlády Slovenské republiky, který se spolu s Vámi nebo Vašimi předchůdci deset let zabýval závažnou agendou Evropské rady. Dva roky jsem jako předseda nejsilnější opoziční strany upozorňoval na hrubé zneužívání trestního práva na Slovensku k likvidaci opozice. Za tímto účelem si současná vláda vytvořila vlastní systém kajícníků – lidí podezřelých ze závažných trestných činů, kteří na objednávku poskytují falešná prohlášení za účelem úlevy a finančního zisku.

Do čela speciální prokuratury, která toto zneužívání trestního práva k politickým účelům zastřešuje, vláda jmenovala pravomocně odsouzeného pachatele a dlouholetého politika D. Lipšice, který se nikdy netajil svou nenávistí k současné opozici a který je politicky přímo napojen na současnou vládní koalici. Evropská komise byla o všech okolnostech podrobně informována.

Situace na Slovensku je vážnější než v Rumunsku, kde k podobným politickým čistkám došlo před několika lety. To potvrzuje i skutečnost, že v rekordně krátké době vydal Ústavní soud Slovenské republiky již 15 rozhodnutí porušujících základní práva a svobody osob, které se staly obětmi zneužití trestního práva k politickým čistkám. Jako opoziční lídr jsem byl za posledních 18 měsíců třikrát obviněn z trestných činů souvisejících s mou politickou činností. V jednom případě jsem byl dokonce předveden na policejní stanici, aby mi zabránili v účasti na legitimním protivládním protestu.

Dne 20. dubna 2022 jsem byl spolu s bývalým ministrem vnitra R. Kaliňákem (v současné době ve vazbě) počtvrté obviněn ze založení zločinecké organizace v době, kdy jsem zastával funkci předsedy vlády (2006-2010, 2012-2018). Absurdita obvinění spočívá v tom, že jsme měli získat pravdivé informace o daňových podvodech bývalého prezidenta Slovenské republiky A. Kisky a bývalého předsedy vlády, nyní ministra financí Slovenské republiky I. Matoviče, a poskytnout je veřejnosti prostřednictvím tiskových konferencí.

Celé obvinění je vykonstruované, postavené na výpovědích legendárních slovenských kajícníků (jeden z nich již vypovídal v 86 případech a je obviněn z nejzávažnějších hospodářských trestných činů, ale je na svobodě a pobírá odměnu v podobě obřích mnohamilionových státních zakázek) a byly použity všechny nezákonné postupy, na které jsme dva roky upozorňovali.

Obvinění ze založení zločinecké organizace slouží pouze k tomu, že celé trestní stíhání řídí speciální prokurátor D. Lipšic – dlouhodobý politický odpůrce a jeden z nejbližších politických spolupracovníků I. Matoviče, který otevřeně jako člen vlády vyhrožuje opozici vězením. Jde o nevídaný útok na opozici s cílem za každou cenu odstavit vůdce opozice a dostat ho do vazby, jak prohlásil policejní prezident – politický nominant současné vládní koalice.

Mimořádně závažné je i zadržení významných slovenských právníků M. Paro a již zmíněného R. Kaliňáka, kteří zastupují politicky pronásledované osoby v nejcitlivějších kauzách a otevřeně kritizují nezákonné postupy. Jedná se o jasnou snahu vlády zničit právní obranu a co nejvíce porušit právo na obhajobu.

Události na Slovensku jsou alarmující, vláda ztratila veškerou důvěru veřejnosti, a proto se rozhodla zlikvidovat opozici prostřednictvím trestního práva.

Uvítali bychom, kdybyste v rámci svých náročných povinností věnovali pozornost tomu, co se na Slovensku děje.

Nemá to nic společného s demokracií, právním státem a je to hrubé pošlapání principů, na kterých stojí Evropská unie.

S pozdravem,

Robert Fico

Slovensko chtějí Američané transformovat do své vojensko-politické základny se vším všudy

Strana SMER je na Slovensku v poslední době nejsilnějším a nejhlasitějším kritikem příklonu slovenské zahraniční politiky ke Spojeným státům, což samozřejmě začíná vadit Washingtonu. Je velice reálné, že by se SMER po příštích volbách mohl znovu ujmout vlády na Slovensku, což by silně narušilo plány amerického Pentagonu na transformaci Slovenska do americké trans-atlantické vojensko-politické základny. Důvodem je společná hranice s Ukrajinou a Američané postupují podle své doktríny Steel Rose, která jasně deklaruje, že všechny země a státy sousedící s Ruskou federací, Ukrajinou a Gruzií musí mít svoji domácí i zahraniční politiku plně synchronizovanou se zahraniční politikou Spojeních států. Níže je kopie anglického originálu dopisu Roberta Fica.

Tyto sousedící země totiž podle doktríny mají mít funkci základen, vojenských, logistických a politických ve prospěch amerických zájmů. Proto případný návrat Roberta Fica zpátky k moci na Slovensku ohrožuje přímo americké plány nejen na Ukrajině, ale především i v souvislosti s projektem Trojmoří. A tento projekt je nebezpečným projektem pro zájmy Evropské unie, je to dosud stále napůl utajený, napůl odtajněný projekt amerického útvaru pro-amerických zemí, které sice mohou setrvat v EU, ale jinak budou plně pod dikcí a kontrolou americké státní moci, a to jak v otázkách zahraniční, tak i bezpečnostní politiky. Není proto divu, že poslanci SMERu sami sepsali vlastní dopis, který pošlou šéfce EU komise Ursule von der Leyen. Zde je slovenská mutace tohoto dopisu tak, jak jsme jej dostali z tiskového oddělení SMERu.

Dopis opozičních poslanců Národní rady SR šéfce Evropské komise

Bratislava 23. apríla 2022

Vážená pani predsedníčka Európskej komisie, vážení členovia Európskej komisie,

skupina opozičných poslancov Národnej rady Slovenskej republiky sa obracia na Vás s touto otvorenou výzvou a žiada Vás, aby ste sa urgentne zaoberali hrubým porušovaním princípov demokracie a právneho štátu na Slovensku.

Skupina poslancov vyjadruje ľútosť nad tým, že Európska komisia doteraz nezaujala k urgentnej situácii na Slovensku žiadne stanovisko, napriek tomu, že bola o nej opakovane informovaná. Od konania parlamentných volieb vo februári roku 2020 je na Slovensku permanentnou súčasťou politickej súťaže hrubé zneužívanie trestného práva na likvidáciu opozície. Európska komisia má k dispozícii všetky potrebné informácie, a to od existencie systému udavačov, ktorých vláda SR motivuje finančne alebo inými úľavami k falošným svedeckým výpovediam, až po dokázané zasahovanie politickej moci do práce orgánov činných v trestnom konaní. Výsledkom sú teatrálne policajné represívne zásahy, bezdôvodné držanie obvinených vo väzbe, neopodstatnené obvinenia a žiaľ aj doteraz nevysvetlené tragické úmrtia, akým je smrť bývalého policajného prezidenta M. Lučanského vo výkone väzby. Ústavný súd SR vydal v krátkom období už 16 rozhodnutí, v ktorých konštatoval porušenie základných práv a slobôd osôb stíhaných buď na slobode alebo vo výkone väzby.

Vláda SR sa rozhodla umlčať každého, kto o potvrdených manipuláciách a zneužívaní trestného práva na politické ciele otvorene hovorí. Nebezpečné je aj to, že pred niekoľkými dňami boli na základe vyfabrikovaných obvinení zadržaní prominentní obhajcovia M. Para a R. Kaliňák (bývalý trojnásobný minister vnútra), ktorí sú nielen kritikmi neudržateľných pomerov na Slovensku, ale najmä zastupujú celý rad obetí politických represálií.

Vláda SR ide ešte ďalej a v priebehu 18 mesiacov trikrát obvinila predsedu najsilnejšej parlamentnej opozičnej strany a bývalého trojnásobného premiéra SR R. Fica (Smer – sociálna demokracia) za výkon jeho opozičnej práce, v jednom prípade ho silou predviedla na políciu, aby mu zabránila zúčastniť sa na legitímnom protivládnom proteste. Toto všetko sa deje s plným vedomím a súhlasom prezidentky SR Z. Čaputovej a vlády SR. Aby vláda SR kontrolovala a riadila zneužívanie trestného práva na likvidáciu opozície, na čelo Úradu špeciálnej prokuratúry dosadila svojho politika D. Lipšica, právoplatne odsúdeného zločinca a človeka, ktorý sa počas svojej dlhoročnej politickej práce (minister vnútra, minister spravodlivosti) nikdy netajil nenávisťou voči súčasnej opozícii.

Vyvrcholením útoku vládnej moci na opozíciu je štvrté obvinenie R. Fica z 20. apríla 2022. R. Fico je obvinený z toho, že ako predseda vlády údajne založil zločineckú skupinu, a že na tlačových konferenciách poskytoval verejnosti pravdivé daňové údaje potvrdzujúce vážnu daňovú trestnú činnosť vtedajšieho prezidenta SR A. Kisku a bývalého premiéra, dnes ministra financií SR I. Matoviča. Za túto politickú prácu hrozí bývalému premiérovi trest väzenia 7 až 12 rokov.

Úrad špeciálnej prokuratúry SR vedený D. Lipšicom zašiel ešte ďalej a požiadal včera 22. apríla 2022 Národnú radu SR, aby dala súhlas na stíhanie R. Fica vo väzbe. Ústava SR obsahuje poistku, aby poslanec parlamentu nemohol byť pri výkone svojho mandátu svojvoľne exekutívou perzekvovaný. Útok vlády a špeciálnej prokuratúry je však učebnicovým príkladom zneužívania trestného práva na likvidáciu opozície. Vládna koalícia majúca väčšinu v parlamente bez akejkoľvek vedomosti obsahu vyfabrikovaného obvinenia oznamuje, že bude s väzobným stíhaním R. Fica súhlasiť.

Cieľom je zlikvidovať predsedu najsilnejšej parlamentnej opozičnej strany a dostať ho do väzby z dôvodu možného ovplyvňovania udavačov (ktorých vláda chráni a korumpuje), čo v praxi znamená niekoľkomesačnú totálnu izoláciu bez akéhokoľvek kontaktu s verejnosťou.

Skupina poslancov Národnej rady ešte raz zdôrazňuje, že R. Fico nie je obvinený zo žiadneho korupčného správania, ani inej ekonomickej, či násilnej trestnej činnosti. Je obvinený z vymyslených skutkov s cieľom izolovať ho a brániť mu vo výkone opozičnej práce.

Jak tedy vidíte, na Slovensku po zablokování alternativních serverů s cílem zamezit veřejnosti v přístupu k necenzurovaným zprávám, pokročila slovenská vláda i k likvidaci politické opozice. Tak daleko procesy v ČR ještě nejsou, ale pozor, to nemusí dlouho trvat. Snaha o kriminalizaci Andreje Babiše a o likvidaci a paralyzaci Hnutí ANO je v plném proudu a Fialova vláda napíná všechny své páky k tomu, aby Andrej Babiš skončil v kriminále. Američané mají z Babiše stejné obavy jako z Roberta Fica. Níže je anglická kopie dopisu poslanců NR, který bude zaslán šéfce Evropské komise Ursule von der Leyen.

Pro oba dva politiky, Babiše i FIca, je konceptuálně bližší Brusel a Evropská unie než Washington a jeho trans-atlantické souručenství založené na bezpodmínečné vazalitě a servilitě evropských států podřízených jen a výlučně americkým zájmům v Evropě na prvním místě, a to nemůže americká státním moc riskovat. Kdokoliv by dnes chtěl sedět na dvou židlích a není plně oddán jen a pouze americké věci a plánu na Trojmoří a válce proti Rusku, tak je prostě odstraněn. To platí především o Andreji Babišovi, který se snažil v minulosti vycházet dobře jak s EU, tak s USA. A to Američanům dnes už nestačí! Proto je třeba si uvědomit, že válka na Ukrajině bude přelomová nejen pro Ukrajinu, ale i pro země, které s ní sousedí, případně jí poskytují nadstandardní služby nebo nezvykle nadšené vítání ukrajinských uprchlíků.

-VK- Šéfredaktor AE News

ZDROJ

 

Sdílet: