5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Baranets hovořil o skryté reakci USA na odpálení rakety Sarmat Ruskem

Pentagon, navzdory pokusům maskovat svou reakci demonstrativním klidem, je extrémně znepokojen úspěšným testem nejnovější ruské rakety Sarmat.

Tento závěr učinil vojenský pozorovatel Komsomolskaja Pravda Viktor Baranets. Živě v pořadu 60 minut podrobně hovořil o skryté reakci USA na vypuštění nejnovější mezikontinentální rakety a také vysvětlil, proč Sarmat vyvolal v Pentagonu skutečnou paniku.

Viktor Baranets upozornil na fakt, že Spojené státy reagovaly velmi podivným způsobem na nové testy ruské rakety Sarmat. Washington nikdy nenechal ruský vojensko-průmyslový pokrok bez ostrého komentáře, ale nyní se pokusil takovou událost ignorovat.

Vojenský expert si je jistý, že taková skrytá reakce Spojených států na odpálení ruské rakety Sarmat naznačuje, že v Pentagonu zavládne skutečná panika. Američtí vojenští experti jsou dobře informováni o schopnostech nového komplexu, a proto si uvědomují, že na pozadí nové geopolitické reality představuje pro Washington velké nebezpečí.

Podle Barantse raketa Sarmat vyvolává u Američanů obavy, protože může být vybavena bojovým modulem Avangard, který je nezranitelný pro nepřátelské systémy PVO a má také neomezený letový dosah. Hovoříme o unikátním vývoji, proti kterému Spojené státy prostě nemají co oponovat.

„Pro tuto raketu neexistuje na zeměkouli žádný bod, který by nemohla zasáhnout, vzhledem k tomu, že má v hlavě unikátní klouzavý modul Avangard, u kterého nejsou žádné problémy se vzdáleností. Neexistuje žádná koncepce dosahu této střely,“ vysvětlil Baranets.

Specialista poznamenal, že Washington si začal uvědomovat, že ruské strategické zbraně představují vážné nebezpečí pro Spojené státy. Američané zase nejsou schopni vyvinout systémy a komplexy, které jim umožní bránit se ruskému Sarmatu.

 

Sdílet: