5. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Sankce Západu vůči Rusku jsou jako bumerang: Rubl stoupá, zatímco dolar padá a vypařuje se

V prvních týdnech po ruské invazi na Ukrajinu západní svět v čele se Spojenými státy uvalil na Moskvu údajně ochromující režim ekonomických sankcí.

Loutkovodiči amerického prezidenta Joea Bidena oznámili na jeho Twitteru: „V důsledku našich bezprecedentních sankcí se rubl téměř okamžitě změnil na trosky. Ruská ekonomika je na cestě ke snížení o polovinu. Před touto invazí byla hodnocena jako 11. největší ekonomika na světě – a brzy nebude ani mezi top 20.“

Biden je hlupák navzdory jeho velebení médii

Přestože je zaujatými médii často označován za „zkušeného odborníka na zahraniční politiku“, ve skutečnosti většina střízlivě smýšlejících pozorovatelů tvrdí, že Biden neměl během své celoživotní kariéry v politice pravdu v ničem, co se týká zahraniční politiky.

Znalost frazeologie pomáhá, protože mu to umožnilo postupovat na vrchol své politické kariéry, ale realita je taková, že jen zřídka (pokud vůbec někdy) měl v něčem pravdu.

Není tedy překvapením, že jeho poznámka o osudu Vladimira Putina a ruského rublu je také nesprávná.

Ve skutečnosti jen pár týdnů poté, co Bidenův účet tweetoval tento nesmysl, hodnota rublu vzrostla – a to mnohem (v podstatě na úroveň před válkou a bude dále stoupat):

Po sankcích Putin zaujal agresivní přístup, aby zachránil měnu a ekonomiku své země. V první řadě začal požadovat „tvrdou měnu“ – zlato – jako platbu za ruský export energie. Země mohou platit i v rublech nebo bitcoinech, i když na to se až tak důraz neklade.

Putin ve svém projevu před světem také poznamenal, že všechny dluhy vůči jeho zemi budou stejně hrazeny v rublech – nebo budou zrušeny stávající smlouvy.

Mluvil o „jasném a transparentním schématu“, který spustil Západ pod vedením USA s cílem rozdrtit ruskou ekonomiku. Požadoval, aby si země „otevřely rublové účty v ruských bankách“ pro splácení svých obchodních závazků.

“Pokud se takové platby neuskuteční, budeme to považovat za bankrot,”  řekl.

„Nikdo nám nic neprodává zadarmo a ani my se nechystáme dělat charitu. To znamená, že stávající smlouvy budou zastaveny,“  oznámil.

Čína se vysmála Západu

Mezitím Čína a Indie, jakož i některé další země nehrají podle not předepsaných USA.

Jeden oficiální čínský mediální účet na Twitteru se posměšně odkazuje na žádost Bidenova režimu o pomoc při izolaci Ruska kvůli invazi na Ukrajinu.

Čína parafrázovala žádost USA následovně:

„Pomůžeš mi bojovat proti tvému ​​příteli, abych se později mohl soustředit na boj s tebou?“

Minulý týden pro agenturu Reuters mluvčí čínského ministerstva zahraničních věcí Wang Wenbin řekl:

„Spolupráce mezi Čínou a Ruskem ve snaze o mír nemá žádná omezení. Naše úsilí o zajištění bezpečnosti nemá žádná omezení a ani náš odpor vůči hegemonii nemá žádná omezení.

Vztahy mezi Čínou a Ruskem se vyznačují nespolčováním, nekonfrontací a nezacílením na žádnou třetí stranu.“

Indie také pokračuje v nákupu ruské ropy s obrovskými slevami.

Závěr

Za posledních 25 let americký režim uvalil sankce na tak velkou část planety, že momentálně Washington ignoruje více národů než kdykoli předtím.

Právě nastává zrod multipolárního světa a USA budou trpět díky bláznům, kteří už dávno promrhali veškerou dobrou vůli běžných Američanů po druhé světové válce.

Autor: JD Heyes, Zdroj: naturalnews.com 

 

Sdílet: