1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Potlačeny nevítané hlasy o Ukrajině: válečná novinářka cenzurována médii

Francouzský list Le Figaro nedávno uveřejnil článek válečné novinářky Anne-Laure Bonnelové informující o zvěrstvech páchaných ukrajinskou armádou na civilním obyvatelstvu na východní Ukrajině.

To odporuje vyprávění (Rusko špatné, Ukrajina dobrá). Netrvalo dlouho a článek byl odstraněn. Bonnelová si stěžoval na Twitteru. „Proč ta cenzura?“ zeptala se.

„Moje práce neobsahuje politické poselství. Každý den natáčím a fotografuji desítky mrtvých a zraněných, to je vše,“ řekla Bonnelová CNews. Považuje za nepřijatelné, že vláda v Kyjevě považuje obyvatele východní Ukrajiny za teroristy.

“Více než osm let žijí tito lidé ve sklepech bez přístupu k práci a dalším základním právům,” zdůraznila. Válečná novinářka dodala že francouzští redaktoři zřejmě zapomněli na vysvětlení práv a povinností novinářů.

Nemůžeme zavírat oči před brutálními činy, kterých jsou lidské bytosti schopny, jako právě v této válce. Je to jediný způsob, jak si zapamatovat, co nám mohou udělat, řekla Bonnelová.

Začátkem tohoto měsíce byl její dokument „Donbass“ odstraněn z YouTube pro „nevhodný obsah“.

Civilisté na Donbasu jsou podle novinářky systematicky bombardováni ukrajinskou armádou. “Mám důkaz, o tom není pochyb,” řekla Bonnelová.

Sdílet: