2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Mexiko k Evropskému parlamentu: „Dost bylo korupce, lží a pokrytectví“

Mexiko reagovalo na kritiku stavu médií v zemi ze strany Evropského parlamentu ostrými slovy. Poslanci se k opozici přidali „jako ovce v reakční a pučistické strategii“. Mexiko již není kolonií.

Mexická vláda se jasně postavila proti rezoluci Evropského parlamentu kritizující údajné „útoky na svobodu médií“ a vraždy novinářů v Mexiku.

Prohlášení vydané prezidentskou administrativou ve čtvrtek zní:

„Poslancům Evropského parlamentu:

Dost bylo korupce, lží a pokrytectví!

Je nešťastné, že se jako ovce připojují k reakční a pučistické strategii zkorumpované skupiny proti Čtvrté transformaci, kterou prosazují miliony Mexičanů, aby čelili monstrózní nerovnosti a násilí, které je dědictvím neoliberální hospodářské politiky, která byla v naší zemi prosazena po dobu 36 let.

Poslanci by měli vědět, že Mexiko již není dobytou zemí a že libertariánské principy rovnosti a demokracie jsou prosazovány jako nikdy předtím v jeho historii. Nikdo tu není utlačován, respektuje se svoboda projevu a práce novinářů. Stát neporušuje lidská práva jako v minulých vládách, kdy jste mimochodem byli mlčky spoluviníky.“

S narážkou na dodávky zbraní EU na Ukrajinu dále uvádí:

“Mexiko je mírumilovná země, která si zvolila nenásilí a jsme pro dialog, ne válku. Za žádných okolností neposíláme zbraně do žádné země, jako to teď děláte vy.”

Mexický prezident má výrazně větší podporu veřejnosti než ti, kteří jsou u moci v EU. Dále se říká:

“Příště si udělejte průzkum a před hlasováním si pečlivě přečtěte rezoluce, které jsou vám předloženy. A nezapomeňte, že už nejsme kolonií všech. Mexiko je svobodná, nezávislá a suverénní země.”

Vyvíjejte se, nechte za sebou intervenční mánii, kterou skrýváte za dobré úmysly. Nejste světová vláda a nezapomeňte, co řekl Benito Juárez, ten gigant Ameriky: ‚Mezi lidmi i mezi národy je respekt k právům druhých na mír.‘“

Pikantní je, že právě Evropská unie v současnosti je největším porušovatelem lidských práv na svobodu slova a vyjadřování. Evropský nedemokratický režim dnes blokuje nezávislé zpravodajské weby a ani nemrkne brvou. Hlavně, že křičí do světa o povinnosti druhých dodržovat lidská práva.

 

Sdílet: