11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Totální ekonomická válka! Rusku již došla trpělivost a připravuje sankční protiútok

Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov oznámil, že protisankce proti Evropské unii budou vyhlášeny a provedeny v nejbližších dnech. Rusko se podle pozorovatelů už nebojí energetické války proti EU.

Několik ruských médií v sobotu uvedlo, že ruská vláda vypracovala masivní protisankce proti USA a Evropské unii a zavede je v nadcházejících dnech. 

Většina odborníků a pozorovatelů očekává, že se plánují i ​​opatření, která tvrdě zasáhnou evropský energetický trh. Obvykle dobře informovaný novinář s odkazem na ruské ministerstvo zahraničí píše na Telegramu: 

“ Ruské ministerstvo zahraničí: Rusko je připraveno v případě potřeby na tvrdou konfrontaci s EU v energetickém sektoru.

Toto je varování o naší připravenosti zahájit v případě potřeby globální ekonomickou válku.

Zablokování dodávek energie by zničilo Evropskou unii. Celá průmyslová odvětví by se zastavila a miliony lidí by přišly o práci.

Sympatie k „neuvěřitelným Ukrajincům“ vyprchají a domácí nestabilita srazí politické systémy celých zemí. V některých zemích se dostanou k moci fašisté (v původním smyslu politického termínu), v jiných propukne občanská válka a vnitřní teror.

V této situaci nebude nic bránit Rusku v dodávkách zbraní povstalcům od Vilniusu po Madrid. Mimochodem, kdo říká, že Baskové se ještě neučí taktiku používání MANPADS a protitankových systémů Javelin?

Hladomor zpustoší globální jih a Rusko bude jedinou zemí, která dokáže nasytit hladové. Tyto armády hladových lidí se mohou proměnit v novou vlnu uprchlíků, nebo mohou být vyzbrojeni k lovu bývalých bílých kolonialistů napříč Eurasií a Afrikou.

Co na to říkáš, Elone Musku ?”

Náměstek ministra zahraničí Ruské federace Sergej Rjabkov v sobotu rovněž oznámil, že během několika dní budou zveřejněny osobní sankční seznamy vůči západním politikům, podnikatelům a dalším celebritám. V ruské televizi Rjabkov řekl: 

” Seznamy jsou připraveny. Pracujeme s nimi. Je to z velké části součástí naší každodenní práce. Fixování toho, jak a do jaké míry reagovat na sankce, je pravděpodobně špatné. ” 

 

Sdílet: