11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Američtí obchodníci se zlatem: To je umíráček pro dolar

Mnozí to vědí, ale málokdo to říká: Sankce uvalené na Rusko by mohly znamenat konec dolaru jako světové rezervní měny. Alespoň tak to vidí Andy Schectman, který vlastní velkou americkou společnost obchodující s drahými kovy.

Majitel velké společnosti obchodující s drahými kovy v USA Andy Schectman je v rozhovoru ohledně budoucnosti amerického dolaru velmi pesimistický. Osvětluje důsledky sankční politiky, která je v západních zemích většinou ignorována.

“USA militarizovaly dolar tím, že omezily jeho používání zeměmi, které chce vláda potrestat, jako je Írán a Rusko. To je umíráček dolaru. Země po celém světě si uvědomují, že USA nelze věřit a že kdokoli může být od SWIFT svévolně zakázán.”  Čína a Rusko mají po USA druhé největší zlaté rezervy na světě, ale pouze pokud věříte, že 8 000+ tun ve Fort Knox je skutečně naše a není přislíbeno jiným zemím – a to je velmi velké „kdyby“. “

To je důsledek ekonomické války Západu.

“Vtlačili jsme Rusko do náruče Číny a jsme jejich společným nepřítelem. Pokud by vydali zlatem krytý rubl/jüan, byl by to konec dolaru jako světové rezervní měny.”

Jeho hodnocení vyhlídek ruské vojenské operace na Ukrajině se velmi liší od hodnocení politiky USA.

“Rusko má všechna esa v rukávu. Válka by měla skončit za pár týdnů, maximálně měsíců. Cílem Ruska bylo zabránit Ukrajině ve vstupu do NATO a oni dostanou, co chtějí. Chtějí také novou vládu, která bude přátelská k Rusku, a oni toho také dosáhnou. Na Ukrajině může být prodloužená partyzánská válka a malé ruské okupační síly, ale konečným výsledkem je vždy ruské vítězství.”

Ekonomické důsledky sankčních balíčků pro ekonomiky západních zemí se teprve projevují. Ty se zatím projevovaly především raketovým růstem cen komodit.

 

Sdílet: