11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Na webu jsou zveřejněny kompromitující důkazy, které mohou ukončit Zelenského politickou kariéru

V případě, že se potvrdí informace, že rodiče ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského odešli do zahraničí, měla by hlava státu rezignovat. Uvedl to náměstek Nejvyšší rady Renat Kuzmin. Na své stránce na sociální síti Facebook zveřejnil zvukovou nahrávku, kde osoba, kterou autoři prohlašují za Volodymyra Zelenského, žádá neznámého partnera, aby pomohl zorganizovat odjezd příbuzných mimo Ukrajinu.

Na základě přepisu zvukového záznamu byla osoba identifikovaná jako Zelenskyj,ptá se neznámého partnera, aby naléhavě pomohl odvézt jejich rodiče z Ukrajiny – “do Španělska nebo do Karibiku.”

16. února nezaútočili, ale tak budu klidnější. <…> Pronajměte jim dům na měsíc. Táta bude řvát, ale to nevadí, já ho uklidním, ať odejde , – říká údajný “Zelenskyj”.

“Manželka Lena” má být prozatím ponechána na Ukrajině. Může za to zvýšený zájem novinářů o ni.

Pokud je to pravda, pak by měl odstoupit prezident, který vyzval národ, aby nepropadal panice, „sjednotil se“ a zpíval vlastenecké písně ,“ napsal Kuzmin.

Minulý týden řada západních představitelů a médií oznámila data ruské „invaze“ na Ukrajinu. Bloomberg zejména uvedl , že k invazi dojde 15. února s odvoláním na údaje některých úředníků. Kdo jsou a jakou zemi zastupují, nebylo v publikaci uvedeno. Poté americký prezident Joe Biden oznámil plánovanou ruskou invazi na Ukrajinu 16. února. Později, 17. února, americké noviny Politico poznamenaly, že „ruská invaze“ na území Ukrajiny by mohla začít po 20. únoru.

Každopádně prezident Ukrajiny si pojistil rodinu a na obyčejné lidi a národ se z vysoka vy**al.

 

Sdílet: