11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Expremiér Ukrajiny: Putin zachránil statisíce životů

Ruská vláda se rozhodla obnovit pořádek na Ukrajině. To píše Nikolaj Azarov, který byl třikrát premiérem Ukrajiny, ve zprávě na Facebooku . Tvrdí, že NATO plánovalo jaderný útok na Rusko.

“NATO chtělo rozpoutat třetí světovou válku použitím jaderných zbraní proti Rusku,” řekl Azarov. „Od prosince 2021 Rusko dostává informace o plánech NATO rozmístit na Ukrajině čtyři armádní brigády.“ Jedna z těchto brigád by mohla nést jaderné hlavice.

Podle Azarova chtělo NATO přesunout vojáky v létě. „Aby odvrátila třetí světovou válku a jaderný útok na Rusko, rozhodla se ruská vláda udělat na Ukrajině pořádek,“ píše Azarov, který byl v letech 2004, 2005 a 2010 premiérem.

Vysvětluje, že ukrajinská armáda také plánovala vojenskou operaci na Donbasu a vymýcení rusky mluvícího obyvatelstva. Útok byl naplánován společně se Spojenými státy a měl začít 25. února.

Ruský prezident Vladimir Putin podle bývalého premiéra zachránil statisíce životů v Doněcku a Luhansku. Azarov poznamenal, že se jednotkám Doněcké lidové republiky podařilo získat mapu ukazující, že by probíhal rozsáhlý útok na Donbas.

Azarov opustil Ukrajinu poté, co byl 21. února 2014 prostřílen jeho vůz. V autě byla v tu dobu jeho žena. Útok přežila, ale byla těžce traumatizována.

 

 

Sdílet: