29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Další podrobnosti o zápisníku NATO zabaveném doněckými jednotkami

Šéf Doněcké lidové republiky včera oznámil, že byl zabaven notebook NATO, na kterém byly nalezeny plány útoků proti Krymu a Donbasu. Další podrobnosti o notebooku jsou v článku.

Včera jsme informoval o tiskovém prohlášení, které učinil Denis Puschilin, hlava Doněcké lidové republiky. Zároveň řekl, že doněcké jednotky obsadily velitelství nacionalistického „Pravého sektoru“, kde našli důkazy o plánech zaútočit na Krym a Donbas. Jako důkaz předložil zápisník, který prý patří NATO a byl zajištěn na štábu těchto nacistických jednotek.

Na tomto notebooku se prý našly podrobné mapy Donbasu a Krymu s informacemi o vojenské infrastruktuře získané z amerických průzkumných dronů a letadel. Podle Puschilina notebook obsahoval podrobný plán útoku, který měl začít 8. března.

O tom všem jsme informovali a poukázali, že to není fiktivní sen, protože ukrajinská vojenská doktrína výslovně počítá s útokem na Rusko s cílem znovu dobýt Krym.

Notebook

Informaci redakce získala z Doněcka jako jedna z prvních na světě, protože novinářka Alina Lipp, která je nezávislá zpravodajka, byla na tiskové konferenci a hned nám poslala video, které sama natočila, a informace. Alina se mohla podívat na předměty prezentované Puschilinem, protože je ukázal novinářům.

Vzhledem k tomu, že u sebe měla jen mobil, nechala si fotky, které zveřejňujeme na konci článku, poslat od novináře RIA, který stál vedle ní a uměl lépe fotit profi fotoaparátem. Proto některé fotky už mají logo RIA, ale jiné ještě ne, všechny fotil stejný novinář a my je máme bez loga RIA.

Podle nálepek NATO na notebooku, notebook patří základně NATO Geilenkirchen v Severním Porýní-Vestfálsku. To by sedělo, protože na základně v Geilenkirchenu jsou umístěny letouny NATO AWACS, jejichž úkolem je letecký dohled a průzkum.

Vzhledem k tomu, že NATO neuvádí žádnou protiruskou spolupráci s Kyjevem, vyvstává otázka, jak skončil zápisník NATO obsahující utajované zpravodajské informace NATO u nacionalistického Pravého sektoru, který ani není součástí ukrajinské armády. Bohužel ze strany NATO nebyla zatím žádná reakce. NATO a západní média to tají, místo aby například popíraly pravost zápisníku.

Tímto zpřístupňujeme veřejnosti fotografie notebooku, které byly pořízeny za přítomnosti novinářky Aliny a které je nám zaslala. Snad se najde někdo, kdo bude číst tento článek a kdo se v oboru vyzná a ví více o nálepkách a číslech na nich.

Každopádně to poukazuje na skutečnost, že nato je skrytě zapojeno do tohoto rusko-ukrajinského konfliktu a ohrožuje tím stabilitu a mír v Evropě a na celém světě.

 

Sdílet: