29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ukrajinský protiletadlový pluk složil zbraně

Ukrajinský protiletadlový pluk složil zbraně u Charkova. Na svém denním tiskovém brífinku to uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov. Ukrajinská města Cherson a Berdyansk jsou zablokována.

Mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov na svém denním tiskovém brífinku oznámil, že 302. protiletadlový pluk ukrajinských ozbrojených sil v Charkovské oblasti dobrovolně složil své zbraně, včetně raketových systémů země-vzduch středního doletu Buk-1.  Bylo zatčeno 471 příslušníků ukrajinské armády. Bylo by s nimi zacházeno s respektem a byla jim poskytnuta veškerá pomoc, kterou potřebovali. Později odešli ke svým rodinám.    

Konašenkov navíc uvedl, že ukrajinská města Cherson a Berdjansk byla zcela zablokována ruskými silami. Kromě toho ruská armáda ovládá město Genichevsk a letiště Černobajevka u Chersonu.

Mluvčí ruského ministerstva obrany také oznámil, že 26. února odpoledne ukrajinští nacionalisté z praporu Azov použili vícenásobné raketomety Grad k útoku na obytné oblasti ve vesnici Sartana u Mariupolu a na školu číslo 8 ve městě Mariupol. Mezi civilním obyvatelstvem dochází k ničení a smrti. Ruská armáda neútočí na města a obytné oblasti na Ukrajině. Udělejte vše pro zajištění bezpečnosti civilního obyvatelstva.    

Ruské ozbrojené síly zaútočily 26. února přesnými zbraněmi na další objekty ukrajinské vojenské infrastruktury. Dosud bylo zasaženo 975 ukrajinských vojenských cílů.

 

 

Sdílet: