24. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

P.C.Roberts: K současné situaci na Ukrajině

Zdá se, že ukrajinský odpor ustává a její infrastruktura byla vyřazena z činnosti. Jen několik neonacistických milicí, uvízlých na území Donbasu, pokračuje klást odpor.

Ruští výsadkáři obsadili kyjevské letiště. Před několika hodinami postoupily ruské jednotky k Dněpru a přiblížily se k předměstím Kyjeva. Ukrajina ztratila své letectvo, protivzdušnou obranu, námořnictvo a všechna vojenská letiště. Zničením 83 vojenských zařízení přestala ukrajinská vojenská infrastruktura existovat.

Neonacisté budou volání k zodpovědnosti. Od Ukrajiny bude požadováno, aby se zřekla členství v NATO, aby demilitarizovala, zřekla se všech požadavků na Krym i nezávislé dvě republiky. Ukrajinským vojákům bude dovoleno vrátit se domů a ke svým rodinám.

Na rozdíl od Američanů a NATO se Rusové vyhnuli útokům na civilní oblasti a kasárna a jiné ubytovací prostory vojenských jednotek.

Němečtí čtenáři mi píší, že sedí před svými televizními přijímači a smějí se slibům svých idiotských politiků o tom, jak Putinův imperializmus neprojde nepotrestán, či o tom, jak svým německým spoluobčanům připraví svými energetickými sankcemi další problémy. Němečtí činitelé obrany přiznávají, že jsou bezmocní a nemají potřebné kapacity ani k obraně členů NATO, natož Ukrajiny.

Evropané si měli dvakrát rozmyslet, než umožnili Washingtonu páchat válečné zločiny v Srbsku či na Středním východě. Putin řekl, že váleční zločinci budou volání k zodpovědnosti, a já si myslím, že to myslel naprosto vážně.

Evropské vlády jsou tak idiotské, že je snad ani nenapadne přemýšlet o om, co by se asi stalo, kdyby Rusko na jejich sankce odpovědělo uzavřením přívodu svého plynu do jejich zemí.A tak jsem se před pár hodinami zeptal, jaký by byl osud Německa, kdyby Rusko na sankce odpovědělo sankcemi. Leon Birnbaum, prezident E.ONu, což je jeden z největších operátorů evropské  energetické sítě, odpověděl, že jestliže Rusko zastaví přívod přívod plynu do Německa, bude to pro německý průmysl znamenat asi tolik, jako by jej odstavili od přívodu elektřiny.

Je obtížné představit si lidi tak stupidní a sebevražedné, jako jsou ti, do jejichž rukou vložily   západní národy svůj osud. Vždyť jejich pitomost je tak nebetyčná, že nás klidně nechají smést z povrchu země.

Překlad: Lubomír Man

 

Sdílet: