11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Občané EU proti obnovení certifikátu Covid: „Evropa se stává totalitním státem“!

Evropská komise navrhla prodloužit digitální certifikát EU Covid o jeden rok do 30. června 2023. Kromě rozšíření certifikačního nařízení Komise navrhuje také některé změny.

Komise chce umožnit vydávání ověřovacích certifikátů po testu na antigen, zajistit, aby očkovací certifikáty uváděly správný celkový počet dávek podaných napříč členskými státy, a stanovit, že certifikáty lze vydávat lidem, kteří se účastní klinických zkoušek vakcín Covid.

Domácí používání digitálních koronových certifikátů EU „zůstává v kompetenci členských států“, uvádí Komise, která vyzývá Evropský parlament a Radu, aby návrh urychleně přijaly.

Zrušení idiotského certifikátu Corona

Podle Komise je digitální certifikát EU Co-ID „příběhem evropského úspěchu“. Je to pravda? Své připomínky k návrhu zde můžete poskytnout do 8. dubna . Vaše zpětná vazba bude také zveřejněna online.

Svou zpětnou vazbu již vyjádřilo více než 26 000 občanů EU. Jednomyslně jsou proti prodloužení. Někdo píše: „Žádný certifikát Covid; zbavení lidské svobody“. Martin říká: “Jsem proti pasu, který omezuje svobodu.” Někdo jiný říká: „Absolutní zákaz! EU nemá nic společného s mými základními právy a neměla by je potlačovat! Pryč s idiotským certifikátem Covid a pryč s směšným evropským digitálním ID.“

Rena odpovídá: „Jde o výrazné omezení občanských svobod. Zdá se, že kontrola je stále důležitější. Evropa se stává stále více totalitním státem“.

Nizozemská mediální platforma Volkskrant také poukazuje na to, že Evropa již pracuje na digitální identitě, kterou lze použít jako vstupenku online i offline. Stejně jako očkovací průkaz bude tato digitální identita aplikací v telefonu, kterou lze nebo dokonce musíte použít kdekoli a kdykoli. Takzvané eID bude podle Evropské komise brzy vyžadováno pro otevření bankovního účtu nebo vydání „lékařských potvrzení“.

 

Sdílet: