27. 11. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Francouzský soud rozhodl, že úmrtí na covidovou vakcínu je sebevraždou

Bohatý pařížský podnikatel měl mnohomilionovou životní pojistku. Po očkování na Covid-19 však zemřel a lékaři ve zprávě o úmrtí potvrdili, že to bylo v důsledku očkování.

Jeho životní pojišťovna následně odmítla pozůstalým vyplatit peníze, proto ji zažalovali u soudu. Soud ale správnost rozhodnutí pojišťovny potvrdil.

Přelomové rozhodnutí soudu

Životní pojišťovna své odmítnutí vyplatit pojistku argumentovala tím, že v pojistné smlouvě je uvedena výjimka pro výplatu v případech užívání experimentálních léků. To podle ní zahrnuje také očkování proti koronaviru.

Soud se ve svém rozsudku postavil na stranu pojišťovny. Podle soudu byly vedlejší účinky experimentální vakcíny zveřejněny a zesnulý nemohl tvrdit, že o nich nevěděl, když se rozhodl dobrovolně očkovat.

Soud rovněž důrazně poukázal na to, že v době očkování neexistoval ve Francii žádný zákon nebo nařízení, které by ho do očkování nutily.

“Proto je jeho smrt fakticky sebevraždou,”  uvedl soud v rozhodnutí.

A i podle pojistné smlouvy byla smrt pojištěnce v důsledku sebevraždy vyloučena z pojistného krytí.

Rozhodnutí soudu dále obsahuje následující:

„Soud se ztotožňuje s argumentací pojišťovny, která ve světle publikovaných vedlejších účinků vakcíny, včetně úmrtí, považuje účast na třetí fázi klinických zkoušek, které nejsou bez rizika, za akt dobrovolného vystavení riziku, které pojistná smlouva nepokrývá a právně je možné jej klasifikovat jako sebevraždu.“

Rodina se odvolala, ale obhajoba pojišťovny je dobře podložená a právně odůvodněná, protože rizika očkování jsou známá, očkovanec byl o nich informován a dobrovolně se rozhodl podstoupit riziko smrti, aniž by ho k tomu někdo nutil.

K tomuto případu neexistuje mnoho veřejně dostupných informací. Jedním z důvodů je i fakt, že o případu vůbec neinformovala média hlavního proudu.

Proč asi? Zbořil by se jim celý očkovací narativ?

Zde se ještě žádá poznamenat, že ačkoli ve Francii formálně neexistuje plošné povinné očkování, existuje jeho povinnost pro některé skupiny obyvatelstva a zároveň se na všechny lidi vyvíjí silný tlak do očkování.

Ponaučení

O možných problémech s vyplácením životních pojistek jsme na naší stránce varovali již v dubnu 2021 v článku: Proč životní pojistka nemusí být vyplacena, pokud zemřete po očkování proti kovidu

Tak jako v mnoha předchozích případech, i nyní časem dochází na naše slova!

Dáme vám jednu dobrou radu do života: Nevěřte různým pochybným hospodským, sabakám či lengvarským, že vakcíny proti Covid-19 nejsou experimentální, že prošly důsledným testováním, a že jsou bezpečné.

Když přijde na lámání chleba, pojišťovnu nebude zajímat, co tvrdí podobní šarlatáni, ale co je uvedeno v pojistné smlouvě a jaká jsou fakta. A faktem je, že třetí fáze klinických zkoušek těchto vakcín stále probíhá.

Ověřit si to můžete extrémně jednoduše – přečtěte si pečlivě informovaný souhlas, který vám v očkovacích centrech dávají podepisovat před očkováním. Může to být malým písmem a zahrabané v textu někde na poslední straně pod čarou, ale určitě to tam je.

Za chyby se platí a v tomto případě to platí dvojnásob – může vás to stát peníze i život.

Zdroj: world-today-news.com , williambowles.info , Zpracoval: Badatel.net

 

Sdílet: