30. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Náměstkyně ministra Koziar Vašáková nic nepochopila, ničemu se nepřiučila

Náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková se přes rozhodnutí Nejvyššího správního soudu a premiéra snažila opět zavést nedůvodnou diskriminaci neočkovaných a zakázat jim návštěvy hospod.

Rozsudek Nejvyššího správního soudu z 2. 2. 2022 ve věci návrhu, který jsem jako advokát podal za paní Janu Novákovou z Brna, prohlásil tento zákaz za nezákonný a tím otevřel restaurace všem, bez ohledu na osobní zapojení do odbytu zastaralých vakcín na covid. Druhý den ve čtvrtek 3. 2. 2022 řekla náměstkyně Koziar Vašáková Českému rozhlasu: „Doufám, že k tomu nedojde. Že v podstatě dojde z ministerstva zdravotnictví k reakci na ten výrok Nejvyššího správního soudu a k nápravě v tom vysvětlení, obhájení pozice ministerstva zdravotnictví. To znamená, že se ta restrikce vrátí.“.

Ovšem vada tohoto diskriminačního zákazu nebyla v nějakém vysvětlení. Soud identifikoval chyby, z nichž některé opakovaně od jara 2021 Ministerstvu zdravotnictví vyčítal:

  1. Restaurace neumožňoval pandemický zákona v původním znění uzavřít ani omezit.
  2. Bylo nezákonné, že ministerstvo považovalo paušálně všechny neočkované za podezřelé z nákazy a všechny neočkované za neinfekční.
  3. Mimořádná opatření nesmí sloužit faktickému donucování k „dobrovolnému“ očkování.

Pokud na Ministerstvu zdravotnictví nepochopí, že pro jeho činnost je určující ústava a zákony, budu jejich protiprávní akty napadat. Někteří jeho představitelé dokazují, že pohrdají povinností podřídit se právu, a přestože mají vysokoškolské tituly, nezvládají učivo občanské nauky základní školy. Proto je třeba vyvodit osobní odpovědnost za porušování práv lidí a miliardové škody.

Za týden 31. 1. – 6. 2. 2022 bylo nově nakaženo 97 534 neočkovaných a 128 185 plně očkovaných, včetně očkovaných třetí dávkou, tedy asi 43% neočkovaných a 57% očkovaných. Je zřejmé, že očkování nedokáže zabránit šíření viru.

Zdeněk Koudelka

 

Sdílet: