24. 3. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Americká studie ukazuje, že očkování proti koronaviru ovlivňuje ženský menstruační cyklus

Na internetu je spousta zpráv od žen, které po očkování proti koronaviru zaznamenaly problémy s menstruačním cyklem. Nová studie nyní potvrzuje předpoklad možné souvislosti mezi těmito problémy a koronavirovou vakcinací.

Ženy z celého světa zaznamenaly změny v menstruačním cyklu krátce po očkování proti koronaviru. Se svými zkušenostmi vyšli na veřejnost. Postižené sdílely své zkušenosti s bolestivými křečemi, pozdní menstruací a dalšími změnami v menstruačním cyklu na Twitteru. Kromě toho vytvořili podezření na spojení s koronavirovou vakcinací, která proběhla krátce předtím.

Hromadění zpráv vedlo k celosvětovému výzkumu. Ty nyní potvrzují, že očkování může ovlivnit menstruační cyklus. Nedávná studie Oregon Health & Science University nyní dokázala spojit mírné prodloužení menstruačního cyklu s očkováním proti koronaviru.

“Uklidňuje nás, že jsou nezletilí. Je to také ujištění pro ty, kteří to zažili,” řekla Alison Edelmanová začátkem ledna lékařskému časopisu Obstetrics & Gynecology . Profesor porodnictví a gynekologie se jako výzkumník podílel na studii potenciálních vedlejších účinků očkování.

V rámci studie vědci pozorovali šest menstruačních cyklů u téměř 4 000 účastnic studie. Ty dostaly vakcíny od společností Pfizer/BioNTech, Moderna nebo Johnson & Johnson. Vědci pak výsledky porovnali s pozorováními u neočkovaných účastníků studie. Ve skutečnosti bylo vidět, že po první dávce vakcíny se cykly prodloužily v průměru o něco méně než jeden den. U žen, kterým byly podány dvě dávky vakcíny, se cyklus prodloužil až o dva dny.

K 21. lednu 2022 obdržely federální zdravotnické úřady USA 3 368 zpráv o změnách menstruačního cyklu po vakcíně proti koronaviru prostřednictvím systému hlášení nežádoucích příhod vakcín . Ve Velké Británii bylo zaznamenáno kolem 38 000 zpráv o změnách menstruačního cyklu po očkování proti koronaviru. Databáze Britské agentury pro regulaci léčiv a zdravotních produktů obsahuje nejen počet hlášení, ale také hlášení o neobvykle silné nebo pozdní menstruaci.

Další studie výzkumného týmu vedeného Dr. Clancy o potenciálních nežádoucích vedlejších účincích očkování proti koronaviru zaznamenal neobvyklé menstruační krvácení u žen po menopauze. A také u žen, které měly pozastavenou menstruaci pomocí antikoncepce. Výsledky výzkumu jsou v současné době přezkoumávány kolegy.

Publikované online příběhy o změnách cyklu, které postihly ženy, ale také výsledky souvisejících studií, měly negativní dopad na ochotu žen nechat se očkovat. K tomuto závěru došly některé průzkumy.

V tomto okamžiku je třeba připomenout, jak nám Babiš a jeho suita neustále tvrdili, že  jsou vakcíny bezpečné. Bude zajímavé sledovat další vývoj. Když jsme před vakcinací varovali,  byli jsme označováni za šiřitelé lží. Teď se pomalu vše potvrzuje stále více a více. 

 

Sdílet: