11. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Trump: Kroky Bidena vedou ke III. světové válce

„Nejdůležitější hranicí pro nás dnes není hranice Ukrajiny, ale hranice Ameriky ,“ řekl bývalý americký prezident Donald Trump na shromáždění v Conroe v Texasu. Svého nástupce J. Bidena obvinil z kroků směřujících ke III. světové válce. Trump také kritizoval Bidena, že z jedné strany pustil miliony migrantů do Spojených států a z druhé současně se obával o bezpečnost cizího národa.

“Než pošle nějaké vojáky bránit hranice v Evropě, měl by poslat vojáky bránit naši hranici tady v Texasu,” řekl Trump. Místo vysílání amerických vojáků na hranice Ukrajiny  vyzval k náboru více celníků a imigračních úředníků (ICE), kteří by stíhali nelegální migranty.

Donald Trump byl také hostem konzervativního rozhlasového moderátora Glenna Becka. V rozhovoru s ním řekl, že podle jeho názoru před dvěma týdny neměl Vladimir Putin v úmyslu provést invazi, ale byl k tomu povzbuzen. „Jen vyjednával a dělal své triky, které rád dělá. A teď vidí, že je tu jasná cesta kvůli hloupým lidem, se kterými má co do činění,“ prohlásil Trump.

Jan Urbach

 

Sdílet: