6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

„Chceš-li, aby ti nevěřili, řekni čistou pravdu“ aneb Problém dnešního Ruska

Podle politika Jakova Kedmiho je hlavním problémem Ruska jeho protinárodní elita. Podle Kedmina ani Izrael, ani Spojené státy, ani Evropa by nedovolily, aby se takoví lidé dostali k moci.

Vidíme, že elita je zcela protinárodní. Nemají zájem o rozvoj země a nechtějí být ani spojováni s Ruskem. Rodiny těchto lidí často žijí v zahraničí a vlastní tam majetek a finance.

Dovedete si představit, že by si izraelská elita ponechala v Íránu například své rodiny a peníze?

To není možné, jen jeden ojedinělý případ tohoto druhu je nemožné si představit. Je to z oblasti fantazie. Nebo si vezměte USA. Jsou tam nějací velcí politici, jejichž rodiny žijí v Rusku a tam mají uložené své finance? I to je z říše fantazie.

V těchto případech by zřejmě takoví úředníci-politici vyvázli přinejmenším s rezignací, ale s největší pravděpodobností, by byli trestně stíháni například za špionáž.

V Rusku se však děje něco zcela nevysvětlitelného. Velká část elity žije v zemích, které vedou proti Rusku ekonomickou válku – sankce apod. Navíc, jsou vázáni zákony země, kde se nachází jejich majetek a rodiny, což znamená, že dochází k jasnému střetu zájmů. Situace v Rusku by šokovala lidi, kteří by si něco takového zkusili představit ve své zemi. Ve skutečnosti je situace bezprecedentní.

Jen v Londýně žije asi 200 000 rodin ruských úředníků-politiků. Každou pátou nemovitost tam vlastní ruský občan. Přičemž není zcela jasné, z jakých zdrojů úředníci-politici si toto vše obstarají Sotva se dá říct, že by to bylo “legální”. Ale zavírají se před tím oči, v nejlepším případě si během roku najdou pár obětních beránků. To však systém nezmění.

Pokud se však vrátíme k sankcím, zjistíme, že se děje něco velmi zajímavého: na Krymu nejenže neexistují Beeline (tel.operátor) a další soukromé společnosti, ale neexistuje tam ani Centrální banka Nabilulina, ani Sberbank, nebo cokoli jiného.

Vždyť ruská vláda mluví o protisankcích a zároveň za posledních pět let nedokázala prosadit ruské státní struktury, aby pracovaly na území Ruska! Je zřejmé, že problém je v elitě, a bez její výměny v Rusku normální budoucnost nebude.

P.S. – Jakov Kedmi : Izraelský státník, diplomat, v letech 1992-1999 šéf služby Nativ, specializující se na odsun Židů do Izraele prostřednictvím zvláštních operací. Často vystupuje v politických debatách v ruské televizi.

Článek mi přišel bohužel bez odkazu ale mohu zaručit, že to jsou fakta

Pjakin říká defacto to samé – Rusko ovládají liberální elty,pro které prvořadým zájmem je nakrást co nejvíce z přírodních zdrojů a národní zájmy, nebo zájmy lidu jsou jim cizí.

Rusko může mít jaderných kufříků a jaderných knoflíků, kolik chce, ale když v našich bankách leží 500 miliard dolarů ruské elity, musíte si ještě ujasnit: je to už vaše elita, nebo naše? Nevidím žádnou situaci, při které by Rusko použilo svůj jaderný potenciál.
Zbigniew Brzezinski
Polsko-americký politolog
ZdrojZbigniew Brzezinski pronesl tuto větu před 10, možná i více lety. Za tu dobu se majetek a finance ruské elity, uložený na západě, jistě zdvojnásobil.

Zvedavec.org

 

Sdílet: