1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Česká republika odmítla poskytnout víza trenérům ruského Dynama na zápas Ligy mistrů ve volejbalu

Volejbalistky moskevského klubu Dynamo by měly 2. února odehrát zápas skupinové fáze turnaje s Duklou v Liberci. Víza ale dostali pouze hráči, hlavní trenér, manažer a jeden z lékařů.

Velvyslanectví ČR v Moskvě odmítlo udělit víza několika trenérům moskevského ženského volejbalového klubu Dynamo na cestu na zápas Ligy mistrů. Informoval o tom generální ředitel klubu Vladimir Ziničev.

„Česká ambasáda v Moskvě odmítla udělit víza několika našim trenérům s tím, že nevidí potvrzené důvody pro vstup celého trenérského štábu Dynama s výjimkou hlavního trenéra do České republiky. Ukazuje se, že hlavní trenér bude během zápasu sám na lavičce. Jde o do očí bijící, nesportovní a zjevně nepřátelský akt, překračující rámec sportu,“ řekl Ziničev.

Zápas skupinové fáze Ligy mistrů mezi Duklou a Dynamem je naplánován na 2. února v Liberci. Další tři trenéři, lékař a masér víza nedostali.

Dynamo se již obrátilo na Evropskou a Mezinárodní volejbalovou federaci.

Ziničev vyzdvihl, že klub poskytoval Dukle asistenci, když tým letěl na zápas s Dynamem v letadle českého letectva, a „tím mnohé zmátl.“

„V naší dlouhé historii hraní v Lize mistrů je to první takový incident. Podotýkám, že když Dukla přijela do Moskvy, dorazilo deset lidí v jejich trenérském štábu a nikdo neměl problémy se vstupem do Ruska,“ připomněl Ziničev.

Dynamo po čtyřech kolech patří ve skupině C druhé místo a Dukla je poslední, čtvrtá.

Další ukázka české malosti a nestoudnosti. Fialová koala se již neštítí ničeho! 

ZDROJ

 

Sdílet: