11. 8. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Fico na demonstraci: Slovensko musí být připraveno na povstání občanů proti vládě

V Bratislavě tisíc lidí vyšlo do ulice, aby protestovali proti obranné dohodě se Spojenými státy, povinnému očkování či zdražování cen potravin a energií.

Demonstrace se konala před prezidentským palácem na Hodžově náměstí. Protest svolala opoziční strana Směr-SD. Připojila se i Slovenská národní strana (SNS) a další uskupení. Na pódiu vystupoval její předseda, bývalý předseda parlamentu Andrej Danko.

Šéf Směru, expremiér Robert Fico na pódiu varoval před povstáním. Dále avizoval organizaci petiční akce za referendum o předčasných volbách, jehož součástí má být i otázka ohledně amerických základen.

„Slovensko musí být připravené na povstání občanů proti vládě,“ prohlásil Fico.

Expremiér tvrdí, že Rusko žádným způsobem neohrožuje Slovensko.

„Co nám nabízí současná vláda? Nabízí nám nádhernou vizi. Buď zemřeme na omikron, nebo nás zastřelí nějaký ruský voják,“ poznamenal ironicky Fico s tím, že se jedná o snahu zamaskovat neschopnost vládní koalice.

„Potřebují zakrýt neschopnost bojovat s covidem, že slouží zahraničním farmafirmám, že slouží cizím zájmům a potřebují zakrýt vlastní zločiny, které v této zemi páchají,“ pokračoval.

Poslanec Směru Ľuboš Blaha prohlásil, že nikdy nepozdvihne zbraň proti Rusku.

„Přeji si, aby byla opět sestavena vláda, který bude moci hrdě říct Američanům ne,“ řekl ve svém vystoupení Danko.

Lidé měli v rukou transparenty s nápisy „Ne válce!“, „Slované spojme se!“, „Čaputová chce válku s Ruskem,“ nebo „Yankee go home“.

Jejich pokřiky ale prezidentka Zuzana Čaputová slyšet nemohla. Odjela totiž do Dubaje, kde otevírá na výstavě Expo Národní den SR a vystoupí na podnikatelském fóru.

ZDROJ

 

Sdílet: