11. 8. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Americká média: Epidemie zesiluje „nedostatek pracovních sil“

Podle článku Wall Street Journal z 23. ledna v důsledku šíření variant COVID-19 Omicron ve Spojených státech stále více pracovníků bere nemocenskou, v důsledku čehož nedostatek pracovních sil zhoršuje neustálé přerušování dodávek a dopravy, potravinový systém čelí novému tlaku a regály supermarketů jsou často prázdné.

Z údajů amerického ministerstva zemědělství vyplývá, že porážkový objem produkce skotu a hovězího masa se v týdnu od 14. ledna sníží o 5 % a porážkový objem prasat se sníží o 9 %. K týdnu od 8. ledna se objem zpracování kuřecího masa snižuje asi o 4 %. Nedostatek pracovních sil navíc ovlivňuje i zpracování mléka a výrobu sýrů.

Analytici průmyslu uvedli, že jak epidemie v USA pokračuje, nedostatek související s epidemií potravinářských výrobků a neustálé přerušování dodávek dopravy, což má za následek nedostatek některých potravin. S ubývajícím počtem pracovníků rostou i náklady potravinářských firem a řetězců supermarketů. Dříve byly produkty supermarketů drancovány kvůli blokádě z důvodu epidemie a nyní čelí vážným problémům nabídky. 

 

Sdílet: