6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

10letá dívka utrpěla srdeční zástavu 12 hodin po vakcíně Pfizer! Očkování bylo okamžitě pozastaveno

Desetiletá dívka z brazilského státu Sao Paulo utrpěla zástavu srdce 12 hodin po své první injekci Pfizer, píše list O Globo. Dívka Luisa Petenuci byla očkována minulé úterý a krátce nato zkolabovala.

Od toho dne nejsou děti ve věku 5 až 11 let v Lencois Paulista, obci, kde Luisa žije očkovány . Její otec řekl, že se jí rozbušilo srdce a ona pak omdlela. Luisa byla převezena do nemocnice, kde ji oživili. Dívka je nyní na jednotce intenzivní péče. Její otec řekl, že děti by neměly být očkovány kvůli rizikům.

Lencois Paulista okamžitě přestal očkovat děti ve věku 5 až 11 let. 46 dětí, které byly očkovány od uvedení vakcíny na trh, je pečlivě sledováno.

Ministr zdravotnictví Sao Paulo Jean Gorinchteyn se domnívá, že vedení města jednalo předčasně. Tvrdit, že mezi tímto případem a očkováním existuje souvislost, je podle ministra nezodpovědné. Ve většině případů se nežádoucí účinky vyskytují „náhodně“ a neexistuje žádná příčinná souvislost s vakcínou, tvrdí Gorinchteyn.

Dne 16. prosince Anvisa (oddělení zdravotnictví v Brazílii) schválila vakcínu Pfizer Corona pro děti ve věku od 5 let. O necelé dva týdny později brazilský prezident Jair Bolsonaro prohlásil, že svou 11letou dceru nenechá očkovat.

Sdílet: