6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Prognóza Aeronetu se znovu naplnila, Karel Janeček právě oznámil kandidaturu na prezidenta!

Prognóza Aeronetu se znovu naplnila, Karel Janeček právě oznámil kandidaturu na prezidenta! A premiér Petr Fiala si všechny anti-vaxery natřel na chleba! Zatímco se všichni radovali, že povinná vakcinace byla v ČR “odložena”, tak Fialova vláda mezitím v tichosti schválila děsivou novelu Pandemického zákona! Ministerstvo zdravotnictví bude moci zavírat firmy, podniky a živnosti neočkovaným subjektům, neočkovaní nebudou smět vůbec a naprosto nikam, ani na koupaliště, děti ve školách budou “oddělovány” na základě testů asi do kumbálů a do ciziny pojedete jen s “hlídáčkem” jako z Harryho Pottera!

Minulý rok v listopadu došlo při udělování cen Českého slavíka 2021 k bizarní epizodě, kdy pořadatel soutěže a miliardář Karel Janeček vystoupil s projevem, který jako by byl doslova vystřižen z Aeronetu nebo z jiného serveru alternativy. Janeček začal vysvětlovat, že ztrácíme svobodu a povinné vakcinace ohrožují naše děti. Tehdy jsem v mém článku vyjádřil silné podezření a domněnku,  že tímto vystoupením si Karel Janeček řekl o kandidaturu na prezidenta ČR.

Článek [1] jsem o tom napsal 21. 11. 2021 a představte si, že na den přesně po 2 měsících po mém článku, tedy dnes 21. 01. 2022, oznámil [2] Karel Janeček v divadle La Fabrika v Praze, že jde do boje o funkci prezidenta ČR. To je zvláštní shoda, že? Stává se tak prvním kandidátem, který svoji kandidaturu oficiálně oznámil, na další kandidáty se teprve čeká. Jeho kandidatura pro mně není překvapením, ale mnoha politikům to přidělá vrásky. Janeček není od jisté doby snadno zařaditelným koněm. Jako investor mění rád pozice, a to nejen v investiční hantýrce ve smyslu pozic short a long, ale i pozice politické.

Karel Janeček

Kandidatura Karla Janečka je obrovským a gigantickým tahem o Trůn Mah’ralu v Praze, protože vzhledem k tomu, jaký “materiál” bude proti Karlovi kandidovat, je velká šance, že nakonec pro něj bude hlasovat i mnoho lidí na alternativě, ale pozor, ne z nadšení, ale ze zděšení, kdo by se tam mohl dostat místo něj, tedy opět jako v roce 2018 při volbě Miloše Zemana, volba jako menší zlo. Je velmi pravděpodobné, že proti němu může stát buď Andrej Babiš, anebo také válečný proti-ruský jestřáb Petr Pavel. A volba se potom bude redukovat na souboj o to, koho český národ nenávidí více, jestli Janečka anebo jednoho z dvojice Babiš a Pavel.

A nemusím vám doufám připomínat, že mezi nimi bude na mnoho lidí Karel Janeček působit jako Anděl Páně. Zvolením Karla Janečka by se Pražský hrad posunul velice blízko Londýnu, ale nikoliv až za moře do USA. Určitě by podpořil Projekt Trojmoří, ale ne válku proti Rusku. A určitě ne sankce proti Číně. Karel Janeček zasluhuje hlubší analýzu a tu si nechám na později, ale jeho dřívější úzké napojení na americké neocony je v posledních letech střídáno pozicí globalisty a daleko blíže dnešnímu Hradu a jeho politice. Tento přerod neproběhl jen po stránce Janečkova businessu, ale i především i v oblasti jeho vedlejších aktivit a fondů. Odpovídá to změně jeho “investiční” pozice.

Karel Janeček půjde do boje o Hrad s odmítači vaxu a covidových opatření. Když se to správně zmanažuje, může se stát prezidentem

Pamatujte si, že všechno souvisí se vším. Karel Janeček pojede na anti-vakcinační notě a vláda Petra Fialy pojede covidiánský teror takovým způsobem, že voliči se začnou šikovat za Karlem Janečkem ve větších a větších počtech. Je na místě se domnívat, že to může být i drsná účelovka s cílem vyhrát volby a vláda Petra Fialy bude škrtit obyvatele tak, aby Karel Janeček z toho profitoval proti Andreji Babišovi, který vax podporuje a propaguje. A pokud si myslíte, že povinné očkování přece bylo v ČR odpískáno, tak to je dezinformace. Vláda pouze očkování odložila, resp. prohlásila, že v této době není povinné očkování na pořadu dne.

Hosté České slavíka 2021 byli vlastně svědky projevu prezidentského kandidáta

Dezinterpretace v ČR jsou velmi častým zdrojem mylných výkladů a do značné míry je v tom i účel, protože vládě to vyhovuje, protože se sníží odpor ve společnosti. Rakousko včera ve čtvrtek večer v parlamentu odhlasovalo [3] povinné očkování obyvatelstva od 18 let. Kdo se nenaočkuje, zaplatí pokutu 3 600 EUR. Pro návrh hlasovala drtivá většina rakouských poslanců, celkem 137. Pouze 33 jich bylo proti. A tím to začne. Petr Fiala bude čekat, jak bude vypadat povinné očkování v Rakousku. A protože společnost Pfizer již oznámila [4], že vakcína proti Omicronu bude hotová již v březnu, tak si lze představit, co se tím sleduje v Praze.

Rakousko schválilo povinné vakcinace

Jaký by mělo smysl teď nařizovat povinné očkování Čechům? Rakousko si začne povinně očkovat od 1. února, ale ostatní země v EU čekají na nový roztok od Pfizeru. Dokud nebude, povinné očkování bude ve většině zemí prozatím u ledu. Politici mají totiž už strach očkovat starými vakcínami, protože mnohé z nich jsou propadlé po datu expirace, a ty které nejsou, už stejně prakticky nefungují ani ve virtuální rovině. Takže nyní nastává přestávka, mezidobí, kdy se čeká na nové šarže vakcín.

Hlasování o povinném očkování v rakouském parlamentu bylo tajné. O to je výsledek hlasován děsivější. 137 hlasů pro, 33 proti.

Nedá se ani očekávat, že by se začalo očkovat na jaře povinně, teoreticky to připadá v úvahu před letními dovolenými, ale skutečný důvod na spuštění povinných vaxů dostane česká vláda na podzim, od září. Tam již budou zásoby nových vakcín a začne nastupovat podzimní vlna covidu a chřipky. Začnou růst čísla a Flégr s Kubkem okamžitě vystartují a pandemická komise přijde za Petrem Fialou a položí před něj hotovou věc. Povinný vax nebo rezignaci na funkci premiéra. Jenže, zatímco se debata vede o povinném či nepovinném vaxu, tak mezitím vláda Petra Fialy přijala něco, co úplně staví vakcíny mimo jako zcela nepotřebný nástroj.

Vláda Petra Fialy schválila a drakonicky “vylepšila” Babišův Pandemický zákon. Odpískání povinného vaxu byla zástěrka na odvedení pozornosti

Informaci jako první přinesl server stavbeznouze.cz a zjištění [5] je naprosto šokující. Představte si, že ve stejný den a na stejném zasedání vlády, kde bylo rozhodnuto o odkladu povinného očkování, byl přijatý návrh novely slavného Babišova Pandemického zákona. Pokud jste si mysleli, že Fialova vláda tento drakonický Babišův pamflet zruší, tak jste na krutém omylu. Fialova vláda totiž zákona “vylepšila” a novelizovala o takové další úpravy a paragrafy, že najednou vám dojde, tedy pokud nejste tupí, že to odvolání povinného očkování mělo za cíl jenom odvést pozornost médií od něčeho mnohem zásadnějšího. Novela Pandemického zákona totiž má udělit ministerstvu zdravotnictví takové pravomoci, že i Andrej Babiš by záviděl. Server stavbeznouze.cz uvedl výtah nejpodstatnějších bodů novely [6] Pandemického zákona z dílny Fialovy vlády:

Díky novele bude ministerstvo zdravotnictví velmi efektivně omezovat podnikání, aniž by musela vláda vyhlašovat nějaký přitroublý nouzový stav. Kromě bazénů se budou moci zavírat (třeba neočkovaným) i venkovní sportoviště. Do novelizovaného zákona se dostala i možnost omezit provoz základních a středních škol! Jak, proč a nač, to se ze zákona nedozvíme. „Vylepšené“ je i ustanovení o testování: doplněna je možnost přikázat testování např. dětem! Kromě testování je nově možno stanovit pdomínky přítomnosti fyzických osob na pracovišti či ve škole. Hodně zajímavé je nové ustanovení znějící:

Mimořádným opatřením je příkaz fyzickým osobám, které podstoupily test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 podle písmene m) s pozitivním výsledkem, zdržovat se odděleně od ostatních fyzických osob po dobu, než bude stanoveným způsobem prokázáno, že tyto fyzické osoby nejsou nakaženy virem SARS-CoV-2, nejvýše však po dobu 72 hodin od podstoupení testu.

Kde odděleně? Co to znamená? Co to je za příkaz? Podobný příkaz je pak možno dát i těm, kdo byli v zahraničí… ti, kdo se vrátí z ciziny, taky budou řádně a bez prodlení prolustrováni. Mimořádným opatřením totiž taky je: příkaz fyzickým osobám, které po stanovenou dobu pobývaly na území cizího státu nebo jeho části, v němž existuje zvýšené riziko nákazy virem SARS-CoV-2, poskytnout orgánu ochrany veřejného zdraví bezprostředně po návratu do České republiky své identifikační a kontaktní údaje, informace o místě a délce pobytu na území cizího státu, o datu překročení státní hranice České republiky, o způsobu překročení státní hranice České republiky, o dopravním prostředku použitém při návratu do České republiky a o místě pobytu v České republice po stanovenou dobu od návratu do České republiky a další epidemiologicky významné údaje.

To aby člověk raději nikam nejezdil, pokud nechce, aby stát znal málem i to, kolikrát šel v cizině na velkou… Co dál najdeme v novele Pandy? Třeba to, že karanténa či izolace budou moci být nařizovány telefonem jakousi „vhodnou osobou“… V zákoně to má být proto, že soudy už zcela jasně řekly, že je třeba o karanténě a izolaci vydat správní rozhodnutí a toto doručit, a teror občanů kvůli tomu teď vůbec nefunguje. Vydávat rozhodnutí je náročné a obtížné. Je holt třeba přitvrdit, přišlápnout, přitáhnout vodítko. Zajímavé také je, že Pandemický zákon po novelizaci už nemá omezenou platnost! Ano, už ne omezení platnosti do konce roku 202x jako měla Babišova verze, ale natrvalo!

Asi tu s námi bude na věky a nejspíš Pandu čeká řada dalších krásných novel. Celkově to, že novela nesměřuje k dobru člověka a občana a že vláda jen vychytala „mouchy“, které snad ještě tu a tam umožňovaly lidem dostat se k soudu s porušováním jejich práv, potvrdila naše hlavní Fialka: „Reagujeme jimi na zkušenosti s pandemickým zákonem, reagujeme na rozsudky Nejvyššího správního soudu, které ukázaly, že nebylo možné na základě tohoto zákona regulovat některé činnosti, například stravovací služby, diskotéky atd. Zákon je teď upraven tak, aby to v souladu s judikaturou, která mezitím vznikla, šlo. Rozšiřuje se také možnost vydávat opatření i pro Ministerstvo obrany a Ministerstvo vnitra tak, aby to korespondovalo se zákonem na ochranu veřejného zdraví. Zákon přináší také nový způsob vyhlašování karantén a izolací,“ upřesnil předseda vlády.

Do zahraničí jen s hlídáčkem a povinně vypsat, kdo, s kým, kde, jak, kudy a v kolik!

Takže nakonec je to  venku. Petr Fiala nepotřebuje teď nutit lidem povinný vax, protože na základě novely Pandemického zákona bude moci všechny antivaxery zavřít do izolace, a to tak dlouho, dokud se “dobrovolně” a bez nutnosti povinného očkování nenaočkují. To snad není pravda! Petr Fiala tak utáhl všechny odmítače vakcín v ČR na mizerně nedovařenou nudli. Kde je svoboda? Povinný vax nebude, ale k čemu to bude, když neočkovaní budou čelit teroru a opatřením vyhlašovaným svévolně ministrem zdravotnictví na základě Pandemického zmocňovacího zákona?

Petr Fiala, premiér ČR

Do zahraničí a ze zahraničí budou moci lidé jezdit jen s “hlídáčkem“, to znamená s dotazníkem pro trasovací účely. Pokud znáte Harryho Pottera, tak “hlídáček” je dystopické šmírovací zařízení, které sleduje, jestli neděláte něco, co byste dělat neměli. Fialova vláda to teď dala do Pandemického zákona. Cestuj a budeme tě sledovat, budeš hlásit, s kým a kde jsi byl, pokud jedeš do země, kterou v noci nad ránem označíme za rizikovou! A to není všechno. Trvalé testování neočkovaných dětí ve školách, jejich oddělování do separovaných kumbálů v případě pozitivního lógru na testovací podložce.

Povinná vakcína nebo “svoboda” v covidovém teroru pandemického zákona?

Ministr bude moci omezovat provozy základních a středních škol. A jak omezovat? No přece tak, že kdo má vax, tak může chodit bez roušky, kdo nebude mít vax, bude se muset testovat a nosit hadr jako znamení podčlověka. Hele, on má tlamokryt. No jo, není očkovaný! A firmy i živnosti bude moci ministr zdramini omezit rovněž, a to buď pro neočkované zákazníky, nebo neočkované provozovatele. Jedno či druhé, nebo obojí. Panda je zmocňovací zákon stejného kalibru jako říšský zmocňovací zákon pro Adolfa Hitlera po nástupu k moci v roce 1933. Tohle má být ta změna SPOLU? Vždyť tohle je Babiš a Vojtěch v iteraci 2.0 a možná ještě ve Special Edition. Hlavně slušně!

Vlastimil Válek, ministr zdravotnictví

Už ani nemám chuť to pořád opakovat, ani na SVCS. Globalisté to dělají pořád stejně. Dvakrát utáhnout šroub, potom jednou povolit. Potom znovu dvakrát utáhnout šrouby občanům, a znovu jednou povolit. A kdo nepochopí tuto utahovací rovnici, nepochopil vůbec nic. Pandemický zákon od Babiše. Jedno utažení. Pandemická novela od Fialy. Druhé utažení. Odklad povinného očkování. Jedno povolení. A jestli tohle někdo bude mít za svobodu nebo za výhru a návrat svobody, tak už se obávám, že lidem není pomoci.

-VK- Šéfredaktor AE News

ZDROJ

 

Sdílet: