6. 7. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Nukleární řešení provede Lukašenko z Brestu? Putinův geniální plán? Trump : Biden zešílel!

Donald Trump včera označil Joe Bidena za šíleného zrádce! Důvodem byla tisková konference Bidena, na které Biden oznámil, že malá ruská invaze na Ukrajinu nevyvolá velké reakce USA! Ukrajinský prezident z této formulace málem zešílel a Bílý dům odmítl odpovědět na otázku, zda byl Biden na konferenci ve stavu kognitivního vnímání, lidově při smyslech. V každém případě USA i Rusko si v pátek 21.2.22 vjely do vlasů a oznámily, že ani jedna strana neustoupí. Lavrov dokonce začal USA vyhrožovat! Prakticky to znamená, že diplomacie skončila, a pokud se stav nezmění, Putin je zřejmě připraven provést své nukleární řešení konfliktu o Ukrajinu. Klíčovou roli v řešení hraje Lukašenko!

Podle zdrojů blízkých CIA se parta tzv. „Tchajwanců“ (Litevci a Čeští Piráti a Senátoři kolem Vystrčila) zasloužila v roce 2021 o naplnění nejhoršího možného scénáře, jak nahnat Lukašenka do Putinova náručí . Podle této analýzy není žádný jiný aspekt západních sankcí vůči Bělorusku pro Běloruskou cestu k demokracii a nezávislosti na Rusku tak škodlivý, jako přeorientování jeho exportních tras potaše do Evropy přes Rusko. Bez Potaše se neobejde evropská výroba hnojiv a skla! Bělorusko ovládalo do akcí Tchajwanců 18% světového obchodu s Potaší a vydělávalo na něm astronomických 180 miliard CZK! Obchod s Potaší umožňoval Lukašenkovu nezávislost na Putinovi. Letos – před pár dny Litva transportní trasy uzavřela a podle US analytiků tak bude mezinárodním soudem odsouzena k velmi mastné pokutě a náhradě škody Bělorusku. Navíc celý obchod s Potaší spadne do Ruskou Rusku – to ke svým 19% přidá dalších 18%. Jelikož Čína ovládá 12% zbývá jediný velký producent Kanada, a ta nebude schopna uspokojit potřeby evropského průmyslu. Ceny Potaše proto vzrostly o 134% a porostou tak i ceny hnojiv a skla! A hlavně – Lukašenko ztratil ekonomickou nezávislost a musí od nynějška poslouchat Putina!

Jakmile k Lukašenkovu návratu do Ruské náruče letos došlo, zahájil Putin přesuny vojsk ze Sibiře do Brestu v Bělorusku . Čína tak defacto převzala obranu ruského Dálného východu před nějakým překvapením. Osa Minsk-Moskva-Peking dostala i další spojence Irán a Kazachstán. Čínské-Ruské a Iránské lodě zahájily společné hlídkování u strategického výjezdu z Perského zálivu, kudy vede hlavní ropná cesta tankerů. Do třetice se tento týden veškeré vyloďovací kapacity evropské části ruského námořnictva začali přesunovat z Baltu do Černého moře. Tento nový pohyb ruských sil má hlubokou logiku – Putin nejprve donutil Ukrajinskou armádu, aby se přesunula na východ Ukrajiny a rozmístila se proti jeho silám, které od léta soustřeďuje na východní hranici Ukrajiny. Jakmile Ukrajinci na Putinovu návnadu skočili – Putin přesun další síly na jejich jižní a severní křídlo. Je připraveno tak tzv. „nukleární řešení Ukrajiny“!

Putin nechce obsadit Ukrajinu, protože by riskoval velké ztráty, jako Jelcin v Čečensku, a Rusové by se mu mohli vzbouřit. Putin ale musí donutit NATO, aby se stáhlo zpět! NATO to nemůže udělat dobrovolně. Zbývá proto jediné, pokud se diplomati nedomluví, musí Putin provést řešení, jak ovládnout Ukrajinu pomocí co nejmenšího počtu strategických bodů, která nejsou umístěna v aglomeracích, neboť tam by byly velké ztráty na ruských životech.

Řešení je zřejmě toto – obsadit všechny 4 ukrajinské jaderné elektrárny a ovládnout tak 55% produkce ukrajinské elektřiny. Jaderná elektrárna, která by byla obsazená ruskými vojáky by byla nedobytelená zpět, bez riskování Černobylské katastrofy! Ukrajinské jaderné elektrárny jsou umístěny podél hlavní komunikační linie Brest – Záporoží, takřka přesně podél osy úderu Skupina armád Jih v roce 1941 a nejsou na ní ta největší a nejtíže kontrolovatelná města. Dvě severní elektrárny jsou snadno dostupné úderem z Brestu a jejich ovládnutím se otevře cesta na 2 jižní elektrárny. Ty jsou navíc dosažitelné rychlým vyloděním na Ukrajinském pobřeží. Pokud celá operace proběhne úspěšně – Putin přepůlí Ukrajinu na Západ (Lvov) a Východ (Kyjev a Charkov). Východ Ukrajiny bude absolutně odříznut od zásobování čímkoli ze Západu. Západ (Lvov) Putin rozhodně obsazovat nebude, protože tamní obyvatelé jsou ti nejlepší ukrajinští vlastenci a Putin s nimi měřit síly rozhodně nechce.

Samotná invazní akce být provedena nemusí, protože naznačuje dokonale Putinovi schopnosti. Ukrajina nemá dostatek sil, aby se postavila Rusku současně na východě, severu i jihu. Jakmile jednu frontu obsadí – Putinovi se otevírá cesta. Pokud obsadí elektrárny a vypne elektřinu – může zkusit diktovat mírové podmínky – pravděpodobně – stejné jako je ruský požadavek NATO. Obsazení jaderných elektráren může trvat i při ukončení okupace – jako záruka – jaderná elektrárna je prostě strategický bod, který pokud obsadíte – nikdo Vás z něj nevyžene!

Pokud NATO nehodlá Rusku ustoupit – nezbývá než vyslat vojska NATO přímo na Ukrajinu ještě před Putinovým útokem. To by zřejmě udělal Trump! Navíc pokud Putin udeří – miliony Ukrajinců prchnou do EU a NATO nebude dobývat jaderné elektrárny a nedovolí to ani ukrajinské armádě!

Jaderná elektrárna Rivne (mapa rozmístění ukrajinských jaderných elektráren – červené body)

Celý vývoj tak potvrzuje, že Bruxelae musí být zničeno dřív, než Ono zničí nás Za případné gramatické chyby v textu se omlouvám, ale už je nebudu kontrolovat. Mám toho už fyzicky dost – tahle analýza byla časově náročná a já pouze doufám, že jsem se v ní netrefil do černého!

ZDROJ

 

Sdílet: