1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Nový zákon proti pedofilům: Rusko zavádí doživotní vězení pro recidivisty

Ruská Státní duma v úterý přijala návrh zákona, který stanoví doživotní vězení za sexuální trestné činy pro recidivisty a pro poprvé odsouzené za zločiny proti dvěma nebo více nezletilým.

Ruská Státní duma v úterý ve druhém a třetím čtení přijala návrh zákona, který stanoví přísnější tresty pro pedofilní zločince. Násilníkům dětí podle toho nyní hrozí po opakovaném sexuálním zneužívání doživotí a také při prvním trestném činu na dvou a více nezletilých.

Návrh zákona byl předložen Státní dumě v září 2021. Poslanci na konci roku schválili návrh zákona v prvním čtení.

Až dosud mohli být obtěžovatelé dětí v Rusku odsouzeni k doživotnímu vězení, pokud byla oběť mladší 14 let. Současná legislativní iniciativa měla za cíl prodloužit maximální trest a zahrnout do stanovení trestu všechny oběti mladší 18 let.

Vjačeslav Volodin, mluvčí Státní dumy, řekl, že doživotní vězení je spravedlivým opatřením pro obtěžující děti. Poslanci podle něj doufají, že toto „rozhodnutí ochrání děti, rodiny a společnost jako celek před těmi, kteří způsobují nenapravitelné škody“.

Zrovna nedávno otřásl celým Ruskem skandál se zneužíváním: Pětiletá Weronika Nikolajevová zmizela 4. ledna ve městě Kostroma. Jak se ukázalo, dívku unesli dva muži. Její tělo bylo později nalezeno v ubytovně se známkami týrání a plno bodných ran. Její dva trýznitelé už byli zatčeni. Jeden z mužů byl již dříve stíhán za šíření dětské pornografie a pedofilii.

Sdílet: