17. 1. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Proč čínský zahraniční obchod neustále dosahuje úspěchů?

Podle údajů, které dnes (14. ledna) zveřejnila Hlavní celní správa Číny, rozsah čínského dovozu a dovozu v roce 2021 dosáhl 6,05 bilionu amerických dolarů, což je rekordní historické maximum.

Během jednoho roku překonal čínský zahraniční obchod prahovou hodnotou 6 miliard USD a status Číny jako největší obchodní země se dále konsolidoval. Jak může čínský zahraniční obchod dosahovat trvalého úspěchu?

Za prvé, Čína si udržela své vedoucí postavení na světě, pokud jde o prevenci a kontrolu epidemie a ekonomický rozvoj. Poptávka výroby a využití podpory pro stabilní růst zahraničního obchodu. Globální ekonomika si zároveň udržuje trend oživení a zahraniční poptávka nadále roste, což pomáhá čínskému zahraničnímu obchodu dosáhnout nové úrovně. Rozmach čínského obchodu se zahraničím je také neoddělitelný od politiky a opatření čínské vlády na stabilizaci růstu.

Čínský zahraniční obchod poskočil na novou úroveň a má a stále významnější význam pro globální průmyslový řetězec a dodavatelský řetězec. Během epidemie bude čínský obchod se zahraniční silnou podporou při ekonomickém oživení rozvojových zemí a efektivně podpoří obnovu globální ekonomiky vyváženějším, zdravějším a udržitelnějším směrem.

 

 

Sdílet: