17. 1. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Nečekané varování z Bruselu! Německo se chystá vyplatit Polsku válečné reparace! Češi nedostanou nic – nežádali!

10. ledna požádal ukrajinský velvyslanec v Berlíně, aby Německo náhradou za své zločiny proti Ukrajině za II. světové války okamžitě dodalo Ukrajině zbraně proti Rusům! Bruselský profesor Engels varoval předevčírem, že se Německo chystá v létě 2022 vyplatit Polsku válečné reparace! V Česku se místo německých reparací řeší zrušení Benešových dekretů! Češi mají asi podle českých politiků odškodňovat Němce!?

 

 

Ukrajinští kamarádi českého ministra Lipavského (Pirát) už jednou německé zbraně proti Rusům dostali. Třeba takto byla vyzbrojena 14. divize SS Galizien. Ta se také bránila Rusům, a to velmi statečně v létě 1944. Jejích 12 000 bojovníků u města Brody statečně odráželo celý týden útoky mas ruských tanků a pěchoty, dokonce i po té, co německý velitel divize zbaběle prchl z bojiště, a divize byla ruskou armádou obklíčena. Z 12 000 Ukrajinců jich 9 000 padlo, a nebo bylo popraveno, a jen 3000 se podařilo probít zpět za zběhlými Němci. Tzv. Hrdinný odpor 14. ukrajinské divize SS Halič v Bitvě u města Brody umožnil, jak se píše v ukrajinské historii, několika tisícům ukrajinských politických aktivistů uprchnout z jejich centrály ve Lvově, na západ před sovětským postupem, a tak byli tak zachráněni před hrůzami sovětské okupace. Tyto v pravdu oběti nacistické okupace Ukrajiny mají na svědomí životy milionů zavražděných obětí – Rusů, Poláků, Židů, Slováků, i Čechů. Jeden ukrajinský nacistický válečný zločinec, který se ve velitelské pozici u SS podílel na naplánování a následném vyvraždění 100 tisíce obyvatel Ukrajiny a Běloruska, získal před pár lety ukrajinské státní vyznamenání a byl prohlášen za hrdinu Ukrajiny.

Bruselský profesor Engels, belgický historik varoval, že je třeba současnou otevřenost německých sociálních demokratů a zelených polským požadavkům na válečné reparace vnímat jako čistě strategický krok. Engels oznámil že německé elity se několik dní před letošními polskými prezidentskými volbami pokusí povrchně splnit polské reparační požadavky, aby zdiskreditovaly současný postoj polské vlády k německé politice. Tato berlínská diskreditační strategie má pomoci umírněnému polskému probruselskému prezidentskému kandidátovi porazit konzervativního polského prezidenta Andrzeje Dudu v prezidentských volbách konaných 28. června.

Polsko po Německu požaduje bez úroků 800 miliard EUR válečných reparací. Polský premiér Morawiecki podepsal koncem listopadu 2021 zákon o zřízení Institutu Janu Karského (polský hrdina). Tento Institut má shromažďovat a analyzovat zločiny Němců proti Polákům a vytvářet podklady pro vládu Polska, aby mohla reparace po Německu vymáhat. Do konce února 2022 má být zveřejněna zpráva polského Sejmu o zločinech Němců za II. světové války a předseda komise, která na tvorbu zprávy dohlíží, potvrdil, že jde o nejméně 800 miliard EUR!

Německý kancléř Olaf Scholz v prosinci způsobil v Polsku skandál, když přiznal, že Německo nemůže Polsku platit reparace, protože je už vyplatilo a vyplácí do Bruselu! Polské, České a Řecké reparace tak podle logiky Olafa Scholze končí na účtech válečných spojenců Hitlera Italů a Španělů, a nebo na účtech zemí, které už reparace jednou zaplaceny dostaly – Holandsko, Dánsko, Francie! No není asi náhodou, když se říká, že EU založili nacisté – logika Olafa Scholze to jenom dokládá!

V Česku by se také měl zřídit nějaký Institut Jana Karského, který by to Němcům spočítal! Jenže zde se raději subvencují akce ukazující, jak byli Češi vůči Němcům brutální a krutí! Česko na kulturu (i muzea) platí z dotací z Fondu obnovy EU nejvíce z celé EU – celkem 4,5% všech peněz! Druzí nejštědřejší ke kulturní frontě jsou Italové 3,5%. Ostatní země se nerozpakují na kultuře šetřit! Přesto Polsko investuje do Institutu Jana Karského a Česko??? Co dělá Okamura a další vlastenci, že už dávno nenavrhli zřízení institutu Karského i v Česku!

 

(Jan Karski a Colin Powell)

Ostatně stejně soudím, že dávat českým „kulturníkům“ 4,5% ze všech dotací EU je stejný nesmysl, jako poslouchat Bruxelae a krmit ho!

Pořad najdete zde: MAP 1078.

ZDROJ

 

Sdílet: