2. 10. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Žádná tečka neexistuje! Nizozemsko plánuje podat až šest dávek vakcíny proti COVID

A je to tady! Nizozemský ministr zdravotnictví Hugo de Jonge oznámil, že země by mohla připravit další tři přeočkování proti koronaviru.

De Jonge napsal ve středu parlamentu své země dopis, v němž navrhl, aby Nizozemsko zvážilo další přeočkování v boji proti novým variantám, dvě v roce 2022 a jedno další v roce 2023.

V dopise se také uvádí, že Nizozemsko má dostatek posilovacích vakcín pro současnou posilovací kampaň.

V dopise De Jonge napsal: „Vzhledem k tomu, že posilovací dávka Moderny zabírá pouze polovinu běžné vakcíny, máme nyní dostatek vakcín pro současnou posilovací kampaň a existuje dostatečný základ pro případná další posilovací kola ve druhém čtvrtletí a na podzim 2022. a 2023.

Nizozemsko nakupovalo zásoby vakcín ve velkém množství, aby se vyhnulo nedostatku.

Země objednala téměř 6 milionů dalších vakcín k 12 milionům již zakoupených od Pfizer / Biontech.

Se společností Pfizer / Biontech je již uzavřena dohoda o dalších nejméně 17,5 milionu dávek do roku 2023. Není jasné, kdo bude mít nárok na tato posilovací očkování proti koronaviru v letech 2022 a 2023.

Společnost Pfizer / Biontech pracuje na vakcíně, která je přizpůsobena aktuální variantě Omicron.

Společnost Pfizer / Biontech uvedla, že vývoj, schválení a zrychlení výroby modifikované vakcíny bude trvat nejméně 100 dní. Dodání se očekává nejdříve v dubnu.

Dne 29. prosince byli lidé narození v letech 1983 a 1984 požádáni městskou zdravotní správou  o přeočkování. Následující den bylo lidem narozeným v roce 1985 a 1986 řečeno, že si mohou naplánovat očkování.

Nejnovější údaje o proočkovanosti v zemi lze nalézt také na stránkách nizozemské vlády.

Do 26. prosince dostalo alespoň jednu dávku vakcíny 89 procent lidí starších 18 let. Celkem 85,9 procenta osmnáctiletých a starších je plně proočkovaných.

Pouze 20 procent lidí starších 18 let je plně očkováno a dostalo přeočkování, ale ne všechny věkové skupiny si v současné době mohou přeočkování domluvit. Další podrobnosti viz zdroj.

Zdá se, že Švýcarsko také plánuje další „posilovací očkování“.

Dosud federální vláda uzavřela smlouvy s pěti výrobci vakcín: Moderna (13,5 milionu dávek vakcíny pro rok 2021 a 7 milionů pro rok 2022), Pfizer / BioNTech (přibližně 6 milionů dávek vakcín), AstraZeneca (přibližně 5,3 milionu dávek vakcíny), Curevac (5 milionů dávek vakcíny) a Novavax (6 milionů). Vakcíny od Moderna a BioNTech / Pfizer se v současnosti používají v kantonech; Stále se čeká na schválení dalších vakcín proti Covid-19. Získávání vakcín od různých výrobců má zajistit dostupnost dostatečných dávek schválené vakcíny i v případě potíží s dodáním. zdroj

Takže jen čekáme, kdy s tím přijdou čeští šmejdi! Očkování nikdy neskončí a lidé se stali obětí očkovacího teroru! Když jsme na to již dříve upozorňovali, že žádná tečka nikdy nebude, tak nás prohlašovali za dezinformační web! Bude zajímavé sledovat jak se budou propagátoři vakcín vytáčet a vymýšlet zase novou variantu koronaviru. 

Sdílet: