2. 10. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Proč tak mnoho lidí po očkování covidovými vakcínami oslepne?

Od doby, kdy byly schváleny první vakcíny proti Covid-19, se ve světě vyskytly miliony nežádoucích reakcí. Mezi nimi je však jedna zvláštní a mimořádně znepokojující reakce postihující každý týden velké množství lidí – slepota.

Britský systém na hlášení vedlejších účinků vakcín (Žlutá karta MHRA) hlásí, že za rok očkování, tedy mezi 9.12.2020 až 8.12.2021, osleplo po očkování Pfizerem 132 lidí. Dalších 6 lidí hlásí ztrátu centrálního zraku, 3 lidé náhlou ztrátu zraku.

Kromě toho 15 lidí hlásí dočasnou ztrátu zraku, což je onemocnění, při kterém člověk začne vidět rozmazaně nebo mívá epizody, když přestane vidět na jedno oko během několika vteřin až minut.

No a nakonec dalších 6 lidí nahlásilo jednostrannou slepotu, tedy stav při kterém člověk oslepne nebo má velmi špatný zrak v jednom oku.

Za uvedené období jednoho roku bylo ve Velké Británii celkem nahlášeno 6682 onemocnění očí jako výsledek očkování vakcínou od firmy Pfizer. V přepočtu na počet obyvatel může být na Slovensku takto postiženo kolem 500 lidí (pokud by byla míra proočkovanosti u nás stejná jako ve Velké Británii).

K podobnému poškození zraku  docházelo i po očkování vakcínou od firmy AstraZeneca. Jedná se také o tisíce postižených lidí.

K 8.12.2021 bylo hlášeno 306 případů slepoty, 3 případy centrální ztráty zraku, 5 případů náhlé ztráty zraku a 26 případů jednostranné slepoty. Celkem u AstraZenece bylo nahlášeno 14448 případů onemocnění očí.

V přepočtu na počet obyvatel Slovenska, by teoreticky šlo o přibližně 1200 případů onemocnění očí po očkování (při stejné míře očkovanosti).

Podobná situace je iu vakcíny od Moderny, ale vzhledem k menšímu počtu podaných dávek jsou i její čísla v porovnání s Pfizerem a AstraZenecou menší.

Úřady a „ověřovatelé faktů“ si před fakty zakrývají oči

Zdravotnické úřady spolu s takzvanými „ověřovateli faktů“ se snaží hlášení o poškození zraku po očkování zamést pod koberec. Označují je za „nespolehlivé“.

Jejich argumenty jsou obvykle ve stylu, že: „Pouze to, že dojde k poškození zraku po očkování ještě neznamená, že to bylo v důsledku očkování.“

Tedy typická výmluva, kde se časová souvislost neuzná za příčinnou souvislost.

Ovšem neřeknou vám ani to, že to není z vakcín. Jsme si jisti, že každý člověk, který nahlásil nežádoucí účinek vakcín, by nesouhlasil s „ověřovateli faktů“ a zdravotnickými úřady snažícími se bagatelizovat situaci.

Například jeden člověk jménem Luis na Twitteru podrobně dokumentoval příběh své manželky od momentu, kdy byla očkována vakcínou AstraZeneca. Bohužel jeho žena po očkování kompletně oslepla v levém oku a na 30 až 60% v pravém oku. Neurolog jí důrazně nedoporučil jít na druhou dávku vakcíny.

Zde je shrnutí Luisova statusu na Twitteru:

 • Žádné zlepšení
 • 19 dní na steroidech
 • 55 dní slepá
 • 59 dní od očkování AstraZenecou
 • 100% slepá na levé oko
 • 30 – 60% slepá na pravé oko
 • 2 vyšetření na CT-čku
 • 1 vyšetření na magnetické rezonanci (v pátek)
 • 3 vyšetření oftalmologem (další 3 příští týden)
 • 2 vyšetření u optika
 • 1 lumbární punkce
 • množství krevních odběrů
 • Prosím sdílejte a následujte!

Důvod, proč lidé po očkování slepnou

Jak vidíte, záhada, kterou „ověřovatelé faktů“ odmítají spojovat s očkováním proti Covid-19, představuje pro mnohé lidi skutečný problém. Proč však lidé po covidových vakcínách slepnou?

Před odpovědí na tuto otázku se podívejme nejprve na další velmi častý vedlejší účinek očkování, který je v astronomické míře hlášen do britského systému „Žlutá karta MHRA“ – mozkové mrtvice.

Ke dnu 8.12.2021 bylo nahlášeno 652 případů mrtvice po očkování Pfizerem, který je dnes hlavní používanou vakcínou. Bohužel, z těchto 652 případů mrtvice skončilo 47 smrtí. U AstraZenece, která se v Británii používala převážně v začátcích očkování, bylo k 8.12.2021 nahlášeno 2193 případů mrtvice, z nichž 154 skočilo úmrtím.

Co ale mají mozkové mrtvice společného se slepotou? Odpověď dává tato tabulka  vypracovaná Australskou nadací pro mozkové mrtvice. Podle ní zhruba jedna třetina lidí zasažených mrtvicí trpí zároveň ztrátou zraku a bohužel, většině z nich se zrak do předchozího stavu už nikdy nevrátí.

Zde je několik důležitých faktů:

 • Přibližně třetina přeživších mozkovou mrtvici ztrácí zrak.
 • Většině pacientů, kteří ztratili zrak po mrtvici, se již zrak nikdy nevrátí do původního stavu.
 • Jistá míra vyléčení je možná – dochází k ní obvykle v prvních pár měsících po mrtvici.
 • Trénink, přístroje a modifikace domácího prostředí dokážou pacientovi zajistit natolik samostatný a bezpečný život, jak je to jen možné.

Důvodem, proč mrtvice způsobují slepotu, je ten, že zrak do velké míry závisí na signálech, které zdravé oko dostává z mozku a na zpracování informací z oka mozkem.

Nervová vlákna se táhnou z oka přes mozek až do okcipitální kůry nacházející se v zadní části mozku.

Většina mrtvic postihuje jednu stranu mozku. Nervy z každého oka jdou v mozku podél sebe, proto jsou obvykle postiženy obě oči. Máte-li poškozenou pravou část mozku, bude postiženo levé zorné pole v každém oku.

Je vzácné, aby byly mrtvicí postiženy obě strany mozku. Pokud se však tak stane, výsledkem může být úplná slepota.

Závěr

Takže, pokud jste se někdy zamýšleli nad tím, jak mohou experimentální covidové vakcíny způsobovat slepotu, teď už víte, jak. Je to právě obrovské množství mozkových mrtvic v důsledku krevních sraženin, které nakonec vedou k devastačním zdravotním následkům.

Samozřejmě, mrtvice nejsou jedinou příčinou slepoty, ale jsou tou hlavní. Další příčinou může být vytváření krevních mikrosraženin přímo v oku.

S probíhající kampaní na podání třetí dávky milionům Britů, ale i Slovákům či Čechům během několika týdnů, se hrozíme toho, kolik lidí bude opět trpět zničující slepotou.

A to vše kvůli experimentální vakcíně, která stejně při předcházení onemocnění a přenosu infekce Covid-19 zjevně nefunguje a lidem akorát jen zhoršuje zdraví či dokonce jim přináší smrt.

Zdroj: dailyexpose.uk , Úvodní obrázek: ilustrační, Zpracoval: Badatel.net

 

Sdílet: