12. 8. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Vzbuzovat v paranoikovi paranoidní představy je projevem vlastní rozvinuté paranoie!

Stůj, nebo tě zastřelím! oznámili NATO včera Putin i jeho mluvčí Peskov. Jestli to myslí vážně, nikdo neví. Jediné, co je jisté, je, že čím víc kdo křičí, že Putin je paranoidní, tím víc, a blíž k Moskvě rakety umisťuje. Aby se pak někdo nedivil…..

Nová americká ambasadorka u velitelství NATO, paní Smithová, tomu o letošních vánocích dala…a v podstatě vyhlásila válku celému světu.

Ukrajinci oznámili, že přijímají Minské dohody , ale s podmínkou, že Putin oznámí, kdy se stáhne z okupovaného ukrajinského území. Jelikož Ukrajinci považují za okupované území i Krym, vyhlásili vlastně, že Minské dohody nepřijímají. (Putin se z Krymu nikdy nestáhne.)

Ukrajinská armáda letošní zimu zatím překvapila, protože se nerozešla, jako minulý rok. Jestli Putin počítal s opakováním loňské morálky Ukrajinců – přepočítal se.

Estonci oznámili, že si koupí vánoční dárek – americké mobilní odpalovače rachejtlí s doletem 70 km, a ruské posádky před Petrohradem a Pskovem, se tak dostanou pod estonský dostřel. (Estonský překvapivý taktický jaderný úder nelze z ruského pohledu vyloučit.)

Mali (Afrika) oznámila Paříži i Berlínu, že na svém území žádné Putin-Wagner-žoldnéře nemá. Ale že se na jejím území nacházejí Wágnerovi trenéři nových dovedností. Styl odpovědi dává na jevo, jak málo si dnes afričtí chuntisté a diktátoři z USA, NATO i EU dělají. Brusel vycvičil Malijskou armádu v metodách euro-válčení, a ta po výcviku svrhla proevropského prezidenta a nová Chunta (velitelé přiletěli před převratem z Moskvy) pozvala Putin-Wágner-žoldnéře. Jejich vůdce Wágner byl o vánocích na Ukrajině obviněn z rozvracení Ukrajiny. Jakmile se to dozvěděla Moskva, oznámila, že na Ukrajině je už 10 000 US žoldáků. (6000 evropanů a 4000 američanů)

Podle nové ambasadorky jsou Číňané drzí, a dokonce si dovolují chtít mít technologickou převahu nad USA. Proto se na ně NATO musí soustředit. Že to nebude tak jednoduché svědčí – seznam českých příjemců čínských dotací – a zejména obrat politiky Německa o letošních vánocích – místo potlesku za dodržování nové linie NATO – se Litva dozvěděla, že nepřestane-li Číně škodit, Němci zavřou své továrny v Litvě! Jestli Němci poslali stejné varování do pražského Senátu, není jisté, možná již počítají, že o letních sudetoněmeckých slavnostech v Praze, kam je pozval Lipavský, zase vyhlásí říšskou ochranu nad protektorátem Böhmen und Mähren, a tím český problém v Číně vyřeší.

Ruské pohyby vojsk z Gruzie a Arménie na sever, v posledních dnech, také nevylučují možnost, že i Putin se hodlá zavděčit Německu, a Rusko převezme ochranu nad německými továrnami v Litvě, aby zase mohly vyrábět německé zboží pro Čínu!

V každém případě, ačkoli je náš svět paranoidní, přejeme hodně štěstí do nového roku 2222!

ZDROJ

 

Sdílet: