29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

V posledních dnech zemřeli 3 fotbalisté na infarkt

Tři mladí fotbalisté zemřeli v posledních pěti dnech na infarkt. Jsou to Chorvat Marin Cacic, Mukhaled Al-Raqadi z Ománu a Soufiane Lokar z Alžírska.

Chorvatský fotbalista Marin Cacic (23) zemřel 23. prosince, tři dny poté, co zkolaboval na tréninku a byl uveden do umělého kómatu. V nemocnici mu diagnostikovali srdeční selhání. Cacic hrál mimo jiné za NK Nehaj Sinj, Isernia FC a NK Trnje Záhřeb.

Ománský mezinárodní Mukhaled Al-Raqadi zemřel 22. prosince poté, co zkolaboval při zahřívání. Devětadvacetiletý obránce Muscat Clubu utrpěl infarkt a byl převezen do nemocnice sanitkou.

Hvězdná alžírská fotbalistka Sofiane Lokar (30) prodělala na Štědrý den během zápasu infarkt a zemřela. Ve 35. minutě upadl na zem.

Ještě nikdy tolik fotbalistů nezkolabovalo nebo nezemřelo na hřišti. V průměru ročně zemře devět fotbalistů na infarkt. Letos je jich už 18, tedy dvojnásobek.

Bývalý profesionální fotbalista Matt Le Tissier již dříve požádal o vyšetřování. Řekl, že během své kariéry nikdy neviděl hráče se srdečními problémy.

Sdílet: