4. 6. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Na americké válečné lodi se 100% očkovanou posádkou propukla epidemii Covid-19

Malá námořní loď měla velké problémy s COVID-19, který přerušil její provoz v zálivu Guantánamo, zatímco se „infikovaná“ posádka zotavovala.

USS Milwaukee (LCS 5) zůstává v přístavu, protože někteří námořníci mají pozitivní test na COVID-19, uvedlo prohlášení amerického námořnictva. “Posádka je 100% očkovaná a všichni námořníci pozitivní na COVID-19 jsou izolováni na palubě a odděleni od ostatních členů posádky,” uvedlo námořnictvo. “Někteří infikovaní vykazovali mírné příznaky.”

Vakcína nadále vykazuje účinnost proti vážným nemocem, zdůraznil mluvčí námořnictva ve svém prohlášení.

Milwaukee opustil Mayport na Floridě 14. prosince a loď je na cestě do oblasti operací 4. flotily na podporu mise Joint Interagency Task Force South s cílem zachytit obchodníky s drogami v Karibiku a východním Pacifiku.

Loď je pobřežní bojová loď třídy Freedom – odtud zkratka LCS pro trup lodi, uvádí web Navy, který dále uvádí: „Pobřežní bojová loď (LCS) je rychlá, agilní platforma zaměřená na mise, která byla navržena pro použití v pobřežních prostředích, aby bylo možné reagovat na aktuální hrozby. Další podrobnosti viz zdroj.

Sdílet: