3. 10. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Češi přežili nacismus a komunismus, teď je na řadě zelená utopie. Bašta popsal podstatu dnešní výzvy

Poslanec Jaroslav Bašta ve svém textu pro První zprávy tvrdí, že nasazení zelené politiky v rámci Evropské unie je prvním krokem na cestě realizace utopického projektu, který je prosazován pokrokáři a majiteli nadnárodních korporací. Součástí té první fáze je podle Bašty likvidace národních států a oslabení evropského kulturního dědictví.

Bývalý náměstek ministr zahraničí a signatář Charty 77 Jaroslav Bašta, který byl letos zvolen do Poslanecké sněmovny, si myslí, že svět stojí na prahu nové velké výzvy. Podle jeho slov jsou nyní ekonomické a politické nadnárodní elity na cestě realizace utopických projektů, které mocní odůvodňují tím, že nastal čas zachránit planetu před následky lidské činnosti. Příkladem takových projektů jsou Green Deal a Velký Reset, uvádí český politik.

„Podle nich to nebudeme my, kdo bude rozhodovat o tom, kde a s kým budeme bydlet, koho budeme milovat, co budeme smět jíst, jak budeme mluvit, co si smíme myslet a kolik nás na zeměkouli bude nakonec žít. Celé nám to zdůvodňují tím, že zachraňují planetu, které kvůli nám hrozí smrt žárem vyvolaným emisemi kysličníku uhličitého. Proto pro ně (majitele nadnárodních korporací a jim sloužící progresivisty) již nejsme jejich bližní, ale producenti uhlíkové stopy,” sdělil svůj pohled na současné globální procesy Jaroslav Bašta.

V současné době realizace výše zmíněných projektů probíhá v rámci Evropské unie, to je ale podle Bašty jen začátek. Český poslanec totiž tvrdí, že celý plán má minimálně dvě fáze, tou první je likvidace národních států a kulturního dědictví evropských národů. Do té druhé fáze spadá zrušení evropského průmyslu prostřednictvím administrativních kroků. V souvislosti s tím Bašta odkazuje na současnou energetickou krizi.

„Náš národ přežil ve dvacátém století dvě agresivní utopie, nacistickou a komunistickou, s tou zelenou si poradí také,” končí svůj text silným srovnáním český politik.

Odmítnutí některých návrhů Green Dealu

Minulý týden si kritickou poznámku vůči Green Dealu dovolil novopečený český premiér Petr Fiala, který se ohradil proti zákazu aut se spalovacími motory z toho důvodu, že by jejich zákaz existenčně ohrozil řadu Čechů. Takový názor vyslovil nový předseda vlády v nedělním pořadu Partie Terezy Tománkové na CNN Prima News.

„Musíme především návrhy, které mají naplňovat Green Deal, a některé z nich jsou pro nás opravdu nepřijatelné, odmítnout a najít pro to v Evropě dostatečnou podporu,“ nastínil svůj pohled na věc.

ZDROJ

 

Sdílet: