3. 10. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Ve fašistické Austrálii bude lidi násilně svážet do karanténního tábora armáda

Ministr australského Severního teritoria Michael Gunner řekl, že použije armádu k násilné přepravě všech lidí testovaných na COVID a jejich příbuzných do „karanténních táborů“ nákladními auty. Kromě toho bylo vypsáno výběrové řízení na další „karanténní tábory“ pro Aboridžince, kteří se karanténě nemohou podrobit doma. Píše o tom portál “abc.net.au”.

Nejméně 38 lidí, kteří se v posledním období dostali do blízkého kontaktu s lidmi trpícími COVID, musí být podle Gunnera v karanténě v tzv. karanténním táboře Howard Springs, který byl dříve důlním táborem. Byl však přeměněn na místo pro izolaci potenciálních pacientů s COVID-19.

Jak Gunner v pondělí uvedl, obyvatelé Binjari a Rockhole mohou opustit své domovy pouze v případě, že potřebují ošetření, v případě nouze nebo jak to vyžaduje zákon. Ministr Severního teritoria řekl: “je velmi pravděpodobné, že do Howard Springs bude přestěhováno více obyvatel, buď po zjištění přítomnosti koronaviru, nebo po kontaktu s nakaženou osobou.”

Gunner uvedl, že předsedu vlády Australského společenství kontaktoval den předtím a je vděčný za podporu australské armády, která nákladními auty pomáhá přepravovat nakažené lidi nebo po kontaktu s nakaženou osobou do míst zadržování.

V Severním teritoriu jsou dva karanténní tábory: Centrum pro národní odolnost v Howard Springs v Darwinu a karanténní zařízení Alice Springs v Alice Springs.

Začátkem tohoto týdne navíc australské ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo výběrové řízení na správu zařízení v regionálních centrech, jako jsou Port Augusta, Port Lincoln, Renmark a Mount Gambier v případě propuknutí nákazy. Zařízení má být určeno pro karanténu lidí, kteří by jinak nemohli být v domácí karanténě kvůli svým životním podmínkám, uvádí poptávkový dokument. Výběrové řízení počítalo pouze s dodavateli, kteří mohli převzít kontrolu a připravit zařízení 24-48 hodin předem.

Začátkem tohoto týdne vyjádřili zdravotníci vážné znepokojení nad nízkou proočkovaností v některých domorodých komunitách v Austrálii. V Port Lincolnu bylo plně očkováno pouze 34 procent Aboridžinců. Mluvčí ministerstva zdravotnictví v prohlášení potvrdila, že ministerstvo hledá regionální karanténní zařízení, která by umožnila rychlou reakci na epidemii COVID-19.

“Naprostá většina lidí nakažených COVID bude v případě potřeby ošetřena doma prostřednictvím virtuální péče, přičemž karanténní péči vyžadují pouze citlivější případy – asi 10 procent případů,” uvedla mluvčí.

Jan Urbach

 

Sdílet: