29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

V Holandsku je nyní v nemocnici více lidí nad 80 let s koronou než před zahájením očkovací kampaně

Tabulka sestavená datovým specialistou Yorickem Bleijenbergem ukazuje, že v nemocnici s Coronou je více lidí ve věku osmdesáti let než před zahájením očkovací kampaně. Tabulka vychází z údajů nadace NICE. V parlamentu kladla otázky poslankyně PVV Fleur Agema.

Ptá se ministra zdravotnictví Huga de Jongeho, jak reaguje na tuto situaci. „Jak si ministr vykládá fakt, že v nemocnici s Coronou je více očkovaných osmdesátníků než před očkovací kampaní? Je to proto, že vakcíny jsou účinnější, než chcete, abychom věřili?

Poslankyně by také od pana ministra ráda věděla, jaké procento hospitalizovaných osmdesátiletých je plně proočkovaných.

Počet nakažených pečovatelských domů stejně vysoký

To není vše. Emeritní profesor Wouter Keller říká, že celkový počet nakažených v pečovatelských domech je dnes stejný jako před očkováním, i když 90 procent obyvatel je očkovaných. “Tyto vakcíny odvádějí dobrou práci,” říká Keller.

Spojené státy: více „úmrtí na covid“ než v předchozím roce

A ve Spojených státech bylo letos více „úmrtí na Covid“ než loni. Oficiálně v roce 2020 zemřelo na Coronu ve Spojených státech odhadem 377 883 lidí. Číslo se nyní pohybuje kolem 770 000. To znamená, že letos zemřelo na Coronu o 15 000 lidí více než loni a rok ještě ani neskončil, píše Zero Hedge.

A to i přesto, že zhruba 60 procent Američanů již absolvovalo „život zachraňující“ očkování.

Sdílet: