25. 1. 2022

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Další profesionální fotbalista “náhle a nečekaně” zkolaboval na hřišti! Nyní bývalý profesionál vyzývá k vyšetřování

Bývalý profesionální fotbalista Premier League vyzval k vyšetřování poté, co další hráč včera v noci náhle zkolaboval uprostřed zápasu.

Záložník Sheffieldu United John Fleck během utkání svého týmu v Readingu upadl na zem a po dlouhém ošetřování a kyslíkové masce ho museli odnést na nosítkách.

30letý skotský reprezentant „zkolaboval a spadl na zem, nečeš jeho spoluhráči rychle mávli na záchranáře,“ uvádí BBC News .

Fleck byl převezen do nemocnice, kde je jeho stav údajně dobrý.

Hráč se připojuje k dlouhému seznamu fotbalistů a dalších špičkových sportovců, kteří v posledních měsících náhle zkolabovali na hřišti.

Záložník Sheffield United John Fleck byl převezen do nemocnice poté, co zkolaboval na hřišti během mistrovského utkání proti Readingu.

Jak jsme již informovali, Berliner Zeitung nedávno zveřejnil zprávu, ve které se zabýval otázkou, proč „v poslední době zkolabovalo neobvykle velké množství profesionálních i amatérských fotbalistů“.

Článek uvádí četné případy fotbalistů, kteří měli nedávno srdeční problémy nebo zkolabovali na hřišti, v některých případech skončili smrtí.

Patří sem Sergio Aguero z Barcelony, který minulý měsíc měl problémy s dýcháním během zápasu Barcy La Ligy proti Alaves. Přestože klub popřel zvěsti o Aguerově rezignaci, bude určitě měsíce mimo hru.

S podobnými zdravotními problémy se v poslední době potýkali i další profesionální sportovci, včetně 24letého slovenského hokejisty Borise Sádeckého, který minulý měsíc tragicky zemřel po kolapsu při utkání na ledě.

Bývalý anglický hráč Matt Le Tissier ze Southamptonu reagoval na zprávy o Fleckově kolapsu a vyzval k důkladnému vyšetření.

“Kolik sportovců musí zkolabovat na hřišti, než dojde k vyšetřování,” napsala na Twitteru bývalá hvězda Premier League.

Není známo, zda John Fleck měl vakcínu COVID-19.

Zpráva Dr. Podle Yaffa Shir-Raz se počet náhlých srdečních úmrtí mezi hráči FIFA v roce 2021 pětinásobně zvýšil.

“Co je tedy příčinou této náhlé epidemie?” ptá se Shir-Raz.

Nedokážeš to vysvětlit.

Sdílet: