1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Problém na Českém slavíkovi. Pražská hygiena bude řešit porušování nařízení

Ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová potvrdila, že se budou řešit možná porušení protiepidemických opatření během vyhlašování ankety Český slavík. V pátek večer někteří diváci v Hudebním divadle Karlín neměli nasazený respirátor.

Vyhlašování ankety Český slavík v pátek odvysílala TV Nova. Několik diváků v sále pražského Hudebního divadla Karlín nemělo nasazeno respirátor, mezi „hříšníky“ byl také majitel ankety Karel Janeček.

Server iROZHLAS.cz přichází s informacemi, že se akcí začala zabývat Hygienická stanice hlavního města Prahy.

„Jakmile je Policie České republiky ztotožní a nám předá, budou řešení ve správním řízení. Již jsme s ní v kontaktu,“ uvedla ředitelka pražské stanice Zdeňka Jágrová.

Dodala také, že policie k řešení předává ty, kteří zjevně porušili opatření.

Samotný Karel Janeček již v sobotu dopoledne uvedl, že z porušení opatření nebude vyvozovat žádné důsledky, protože podle něj jsou opatření extrémní.

„Ta opatření jsou extrémní, a když je něco extrémní, tak je to špatně a je potřeba se proti tomu postavit,“ cituje ho server iDNES.cz.

Český slavík

V letošní hudební anketě Český slavík v kategorii zpěvaček zvítězila Ewa Farna. Na druhém místě se umístila Lucie Bílá. Bronzového slavíka si odnesla Eva Burešová, která si ho navíc převzala od své lásky Přemka Forejta.

Mezi dalšími oceněnými byl v kategorii zpěváků Marek Ztracený, který se stal absolutním vítězem letošního ročníku ankety. Mezi kapelami vyhrála skupina Mirai. V letošním roce v anketě hlasovalo téměř 210 tisíc lidí, kteří udělili více než 1,6 milionů hlasů.

Nová podoba ankety vznikla na podnět miliardáře a matematika Karla Janečka, který přišel s novou metodou hlasovacího systému.

ZDROJ

 

 

Sdílet: