4. 6. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Švýcarsko: Naočkovaný trenér týmu zkolaboval během zápasu

Trenér týmu jen o vlásek unikl smrti během fotbalového zápasu. Jen rychlá akce přítomných mu zachránila život. Jeho stav je mezitím opět stabilizovaný, jak oznámil jeho fotbalový klub.

Podle různých švýcarských médií v sobotu na fotbalovém zápase ve Švýcarsku málem zemřel trenér týmu. K incidentu došlo během zápasu mezi týmy U14 FC Basilej a FC Zurich. Bazilejský mládežnický trenér Ömer Türkeş náhle zkolaboval na srdeční zástavu. Ercümeht Şahin, trenér mládeže FC Curych, řekl nau.ch :

“Najednou omdlel, neviděl jsem to. Stáli kolem něj, dali mu facku, aby ho znovu probudili. Ale nic nepomáhala, tak jsem se šel podívat, co se děje.”

Podle Şahina Türkeş zfialověl na obličeji a přestal dýchat. Trenér byl „blízko smrti“. Hráči a jejich dozorci poté zahájili resuscitaci. Dvakrát šokovali trenéra defibrilátorem. Poté trenér začal znovu dýchat. Mezitím přijela sanitka. Fotbalový zápas byl kvůli incidentu zrušen. Şahin komentuje situaci na hřišti takto:

“Hráči začali plakat, pak jsme hru zastavili.”

Osoba pověřená vedením FC Basilej později uvedla, že Türkeş se léčí v univerzitní nemocnici v Basileji. Jeho stav je stabilizovaný. Poděkoval všem zúčastněným za jejich rychlé nasazení:

“Spousta lidí udělala v této složité situaci správnou věc. Rád bych také vyjádřil své upřímné poděkování pořadatelům v FCZ, poskytli vynikající podporu.”

Trenér byl očkovaný proti Covid-19.

Sdílet: