28. 9. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Tchaj-wan zastavuje druhou dávku očkování BioNTech pro děti ve věku 12-17 let z obav z myokarditidy

Podle CECC nebude schválení COVID vakcín pro děti mladší 12 let zvažováno, dokud nebude vyřešen problém s druhou dávkou.

Tchaj-pej (Tchaj-wan News) – Šéf Centrálního epidemického velitelského centra (CECC) Chen Shih-chung (陳 時 中) ve středu (10. listopadu) řekl, že skupina odborníků se rozhodla ukončit podávání druhé dávky vakcíny COVID Pfizer- BioNTech (BNT) u dětí ve věku 12-17 let, protože existují obavy, že by mohl zvýšit riziko myokarditidy.

Po očkování proti BNT byly u dětí ve věku 12 až 17 let hlášeny případy myokarditidy (zánět srdečního svalu) a perikarditidy (zánět vnější výstelky srdce). Podle amerických statistik je u dospívajících riziko rozvoje myokarditidy po druhé dávce BNT desetkrát vyšší než po první dávce, uvádí CNA.

Některé země změnily své pokyny pro podávání vakcín proti COVID-19 dospívajícím. Například Hong Kong přešel z podávání dvou dávek BNT na jednu dávku pro dospívající ve věku 12 až 17 let. Spojené království udělalo něco podobného a doporučuje očkování pouze dětem ve věku 12 až 18 let, uvádí CNA.

Chen řekl, že Poradní výbor pro imunizační praktiky (ACIP) ministerstva zdravotnictví a sociální péče se rozhodl pozastavit podávání druhé dávky BNT této věkové skupině na dva týdny. Během této doby odborníci a lékaři z Centra pro kontrolu nemocí (CDC) vyšetří 16 případů myokarditidy u dospívajících po očkování BNT, než učiní konečné rozhodnutí, zda pokračovat v druhém očkování.

Před konečným rozhodnutím budou také použity mezinárodní údaje, řekl šéf CECC a dodal, že děti ve věku 12-17 let jsou v současnosti celosvětově očkovány dvěma dávkami, kromě Hongkongu a Spojeného království.

Pokud jde o otázku, zda budou vakcíny COVID-19 schváleny pro děti ve věku 5–11 let, Chen řekl, že se o tom nebude uvažovat, dokud nebude vyjasněna otázka druhé dávky u dětí ve věku 12–17 let.

Zato v České republice se vesel očkuje dál. Je třeba obnovit trest smrti a zavést lidové soudy a v krátkém procesu Babiše a spol. co nám neustále vnucují očkování, postavit rychle před tyto soudy a v urychleném řízení zbavit veškerého majetku a pověsit na nejbližší kandelábr.

Sdílet: