2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Stojí za to riziko? Trojnásobně a čtyřnásobně očkovaní lidé nemají „žádné protilátky“

Vzhledem k tomu, že po celé Americe jsou zavedeny posilovací dávky Covid, mnoho lidí se diví, proč jejich první dvě dávky vakcíny nestačily.

Podle mainstreamových médií „ochrana vakcíny postupem času slábne výrazněji, než odborníci očekávali“.

V červenci se ukázalo , že vakcíny společnosti Pfizer byla proti Covidu účinná pouze z 39 % a v září klesla účinnost aplikace Johnson & Johnson na pouhých 13 %.

Místo přiznání, že vakcinace nechrání lidi tak dlouho, jak je inzerováno, zařízení přesouvá branku a připravuje občany na nikdy nekončící očkování na Covida.

Přeočkování v Americe jsou v současné době schváleny pouze pro osoby starší 65 let, pro dospělé s vysokým rizikem, pro dospělé se základními zdravotními problémy nebo pro kohokoli, kdo dostal dávku Johnson & Johnson.

Organizace tvrdí, že lidé s narušeným imunitním systémem potřebují „ochranu“ poskytovanou experimentálními dávkami více než průměrný člověk, ale budou potřebovat tyto posilovače častěji?

Podle zprávy CNN zveřejněné v úterý se některým imunokompromitovaným jedincům nedaří produkovat žádné protilátky proti Covidu, přestože si vzali tři nebo dokonce čtyři posilovací dávky.

Příběh se zaměřuje na 34letého muže jménem Andrew Linder, který v září 2019 dostal od své ženy Emily život zachraňující transplantaci ledviny.

Linder říká, že užil tři dávky vakcíny Pfizer a další booster, ale nemá „žádné protilátky“.

“Neměl jsem vůbec žádné protilátky.” To bylo jistě šokující, děsivé a hnusné,“ řekl Linder CNN . “Teď se cítím skoro stejně nebezpečně, nebo ne-li potenciálně o něco nebezpečněji než na začátku pandemie, jen proto, že jsem se nechal očkovat.”

Mezitím hvězdný herec Matthew McConaughey v úterním rozhovoru pro New York Times prozradil, že jeho 90letá matka s oslabenou imunitou také nemá žádné protilátky, přestože si dala třikrát vakcínu na covid.

“Maminka je třikrát očkovaná, stále si proti tomu nevytvořila žádné protilátky,” vysvětlil.

Nejen, že se experimentální technologie mRNA ukazuje jako nedostatečná při ochraně zranitelných lidí, ale lidé s narušeným imunitním systémem by také mohli být náchylnější k nežádoucím reakcím na očkování.

Společnosti Pfizer a BioNTech v úterý oznámily , že žádají od FDA povolení k nouzovému použití pro posilovač vakcíny Covid-19, který by měl být podáván všem jednotlivcům starším 18 let.

CDC a studie z Izraele již uznaly, že přirozená imunita poskytuje lepší ochranu proti Covid-19 než experimentální vakcíny, takže opravdu stojí za to riziko se nechat očkovat?


Sdílet: