29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Španělskem otřáslo brutální znásilnění 16leté dívky

Španělské úřady vyšetřují brutální znásilnění 16leté dívky. Předpokládá se, že návštěvník halloweenské párty byl sexuálně zneužit několika muži. Případ v současnosti vyvolává v zemi EU rozruch.

Katalánská regionální policie Mossos d’Esquadra od 1. listopadu vyšetřuje brutální znásilnění 16leté dívky ve městě Igualada v provincii Barcelona. Nezletilou našel řidič kamionu v pondělí v 7:30 na průmyslovém pozemku. Dívka ležela v bezvědomí, polonahá a potřísněná krví na volném prostranství před nádražím.

Dívka byla okamžitě přijata do nemocnice v Igualadě s těžkým poraněním genitálií a traumatickým poraněním mozku. Ze strachu o život pacientky byla převezena na jednotku intenzivní péče nemocnice Sant Joan De Déu v Barceloně. Zranění hlavy si vyžádalo operaci.

Dříve dívka souhlasila, že se setká s několika přáteli, aby šli na halloweenskou diskotéku. Rodina nezletilé ji kontaktovala ve 2:00 a v 5:00, zda je vše v pořádku. 16letá dívka odpověděla, že je v pořádku a že se vrátí domů vlakem v šest hodin. Pak přišel telefonát od policie.

Podle vyšetřovatelů měla dívka z diskotéky odejít krátce před šestou hodinou ranní a sotva po hodině a půl ji objevil řidič kamionu v bezvědomí a těžce ztýranou. Policie v minulých dnech vyhodnocovala záznamy z bezpečnostních kamer instalovaných v průmyslovém areálu a vyslechla několik očitých svědků. Vyšetřování se nakonec zaměřilo na identifikaci lidí, se kterými dívka z diskotéky odešla.

Přestože si oběť události z toho osudného rána nepamatuje, policie podle televizního kanálu La Sexta identifikovala dva lidi, kteří se domnívají, že se na znásilnění podíleli. Oběť podle toho znala svého útočníka.

Dívčin případ momentálně hýbe Španělskem. Mnoho lidí projevuje s obětí solidaritu. V Masquefě, dívčině rodné vesnici, se stovky obyvatel sešly před místní radou, aby minutou ticha odsoudily zneužívání 16leté dívky. Podobné shromáždění se konalo v Igualadě a dalších lokalitách. K případu se vyjádřila i španělská ministryně pro rovnost Irene Montero. Na Twitteru vyjádřila dívce podporu a popřála oběti brzké uzdravení. 

“Ať ulice, noc a večírek patří také nám ženám.”

Matka oběti mezitím napsala dopis španělskému premiérovi Pedro Sánchezovi, ve kterém ho vyzvala, aby s “těmito zvěrstvy” skončil. Zákon by měl být pro útočníky tvrdý. Žena také požadovala zpřísnění bezpečnostních kontrol v odpočinkových zónách pro mládež a oddělení návštěvníků podle věkových skupin. Musí platit zásada: „Tam, kde jsou nezletilí, nesmí chodit dospělí“. Vyzvala také k vytvoření veřejného seznamu vrahů a násilníků, aby jim byl zakázán vstup do volnočasových zón mladistvých.

 

Sdílet: