1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Cameronův bývalý politický stratég říká, že Biden zjevně trpí stařeckou demencí

Americký vůdce Joe Biden zjevně trpí stařeckou demencí, řekl listu The Daily Telegraph Steve Hilton, bývalý politický stratég Davida Camerona. Dodal také, že takové výpadky jsou znepokojující, protože se týkají osoby, „která zaujímá nejvýznamnější a nejnáročnější pozici na světě“.

Americký prezident Joe Biden trpí „ stařeckou demencí “ a je tak „ divoce nepopulární “, že to zvyšuje šance Donalda Trumpa na znovuzvolení, řekl deníku The Daily Telegraph Steve Hilton, bývalý politický stratég bývalého britského premiéra Davida Camerona.

“ Lidé říkají: nebuď hrubý, je to starý muž, nemůžeš ho nazývat slaboduchým starcem. Říkám mu imbecil, protože má zjevně stařeckou demenci ,“ řekl Hilton, který pro Camerona pracoval v letech 2010 až 2012, než se přestěhoval do Spojených států.

Skutečnost, že prezident má ” výpadky paměti “, podle něj vyvolává obavy, protože mluvíme o muži, ” který zastává nejvýznamnější a nejnáročnější úřad na světě .”

” I když mluví z kusu papíru, jasně ztrácí svůj myšlenkový pochod ,” řekl Hilton. ” Pokud byste chtěli znovu zvolit Donalda Trumpa, udělali byste přesně to, co nyní dělá Biden .”

Jak připomíná The Daily Telegraph, tento týden se zdá, že 78letý Biden, nejstarší prezident v historii USA, usnul na klimatickém summitu v Glasgow. Již dříve existovaly obavy o Bidenovy duševní – a dokonce i fyzické – schopnosti, protože si často plete a zapomíná jména.


 

Sdílet: