4. 6. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Zbraně jdou na dračku: 46% Američanů předpokládá občanskou válku

Poslední roky není překvapením, když na dlouhou dobu zavládla v ulicích různých amerických měst anarchie (plundrování obchodů, zapalování aut, ovládnutí ulic a čtvrtí gangy…) a ani policie už nebyla s to, nebo z ideologických tzv. “rasistických” (BLM) důvodů nezasahovala.

S tím, jak se prohlubuje rozkol v americké společnosti, si lidé pořizují zbraně a mají zájem o branný a sebeobranný výcvik. Cena zbraní se za posledních pár le let prakticky zdvojnásobila. Přesto jdou na dračku. Objevují se dokonce zbraně pro děti s menším zpětným rázem, aby udržely rovnováhu.

V roce 2020 bylo v USA postříleno 19’500 lidí, během prvních 3 čtvrtletí 2021 už 15’000. To už de facto ukazuje na skutečnost, že latentní občanská válka v USA už probíhá. Podle renomovaného průzkumu veřejného mínění John Zogby má 46% Američanů za to, že země stojí před občanskou válkou. 43% se naopak domnívá, že tento scénář je nepravděpodobný.

Je otázkou, zda by z této situace Ameriku vysekalo rozpoutání nějaké války, kterou by Američané prožívali (proti Rusku, Číně, Venezuele) a kde by byli zapojeni i civilní obyvatelstvo, a společnost se tak stmelila, jak k tomu nakračují američtí jestřábi. Vadou na kráse je to, že Rusko a Čína už prakticky dosáhly s USA vojenské parity, a že USA by neměly jednoznačnou převahu a možnost kdykoli vycouvat jako z Afghánistánu. Vpád do Latinské Ameriky zas nebude extra prožívat většina Hispánců a Afro, kteří tvoří prakticky polovinu americké společnosti.

ZDROJ

 

Sdílet: