10. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Babiš v Glasgow: Green Deal je ideologie a na ruském plynu jsme závislí!

Na summitu v Glasgow český premiér Andrej Babiš kritizoval EU za nesjednání s Ruskem kontraktů na plyn, a tak potažmo svým ulítlým idealizmem uvržení ekonomiky a občanů EU do energetické krize.

“Namísto sjednání dlouhodobých kontraktů s Ruskem se evropští politici horlivě snaží zablokovat tranzitní kapacitu plynovodů Nord Stream 2 a Opal s poukazem na obavy z budoucí závislosti EU na Rusku. Dámy a pánové, možná to bude pro vás novinkou, ale my už jsme závislí na ruském zemním plynu a budeme”, mj. pronesl Babiš.

Další Babišovo uvedení do reality, které si eurotydýti za rámeček nedají: “To (Green Deal) není dohoda, nýbrž ideologie. …Zelená dohoda stane evropskou zelenou sebevraždou. Zelená dohoda může přinést obrovské sociální, hospodářské, politické a geopolitické náklady … a ohrozit naši demokracii. Zelená dohoda by mohla být odpovědná za ztrátu konkurenceschopnosti EU, za zbídačování rodin, rostoucí nezaměstnanost, astronomické ceny energií, za rozpad průmyslu a nakonec i za zničení životního prostředí, které hodlá chránit.”

No to se budou neobjektivní redakce pěkně kroutit, že to asi spíš občanům zamlčí nebo nějak předžvejkaj’. ​Nutno uznat, že pan premiér  už tu evropskou politiku docela rozchodil… Tož, Fiala bude mít co dohánět.

ZDROJ

 

 

Sdílet: