1. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Nejméně dvanáct mrtvých při bombovém útoku v Jemenu

Nejméně dvanáct lidí zahynulo při bombovém útoku v Jemenu v zemi s občanskou válkou. Dalších dvacet bylo zraněno při výbuchu u vjezdu na letiště ve městě Aden na jihozápadě země.

Nejméně dvanáct lidí zahynulo při bombovém útoku v Jemenu v zemi občanské války. Dalších dvacet utrpělo zranění při výbuchu u vjezdu na letiště ve městě Aden na jihozápadě země, uvedly v sobotu večer pracovníci záchranky. Zdroj agentury Reuters hovořil o dvou obětech. Podle reportéra Al Arabiya zemřelo nejméně deset lidí. Podle toho by mezi mrtvými měly být i děti. Na sociálních sítích byly zveřejněny fotografie a videozáznamy z místa bombového útoku. Je na nich spousta kouře a plamenů.

Aden sloužil jako dočasné hlavní město země od doby, kdy povstalci Houthi obsadili sever, včetně hlavního města Saná. Ve strategicky důležitém městě také doutná konflikt mezi jemenskou vládou a takzvanou Jižní přechodnou radou (STC). Separatisté STC několikrát pohrozili odtržením od Severního Jemenu a dočasně tam vyhlásili samosprávu. Saúdská Arábie se stala prostředníkem mezi oběma tábory v naději, že je sjednotí v boji proti povstalcům Húsíům.

Občanská válka v Jemenu přivedla již tak velmi zbídačenou zemi na pokraj hladomoru. Více než 20 milionů lidí je závislých na humanitární pomoci. Snahy o řešení války byly zatím převážně neúspěšné.

 

Sdílet: