29. 11. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Česká aplikace Tečka je zbraní hromadného šíření viru, nezohledňuje totiž nakažené očkované lidi…

Česká aplikace Tečka je zbraní hromadného šíření viru, nezohledňuje totiž nakažené očkované lidi, kteří marně volají na ministerstvo zdravotnictví a žádají radu, jak změnit status v aplikaci z bezinfekčního stavu na infekční! Dostávají šokující odpověď, počkejte na prodělání nemoci a potom do aplikace dostanete potvrzení o jejím prodělání! Mezitím tak po dva týdny jsou nakažení očkovaní lidé vedeni jako bezinfekční, mohou se Tečkou prokazovat všude, kde je vyžadována, mohou chodit do hospod, do škol, roznášet virus a Vojtěch potom řve v televizi, že za šíření virů mohou neočkovaní! Česko snese fšecko!

Do naprosto absurdní komedie se začíná překlápět krizová situace s monitorováním vakcinačního a bezinfekčního stavu obyvatel v České republice. V posledních několika dnech nás do redakce kontaktovali lidé s bizarními příběhy o tom, jaké mají obrovské problémy se změnou svého očkovaného stavu v aplikaci Tečka. Jedná se ve všech případech o lidi, kteří byli zaměstnavateli donuceni k očkování, svým očkováním se nijak nechlubí, ale v poslední době se přesto nakazili.

Následně dostali od hygieny papír s potvrzením o nákaze, ale jejich aplikace Tečka je stále vede jako naočkované a bezpečně bezinfekční. Zaměstnavatelé potom kontrolují Tečku a tam vidí, že zaměstnanec je stále vedený jako bezinfekční, a to dokonce s platným časovým razítkem kontroly ověření, takže zaměstnavatelé lidem nechtějí uznat karanténu a nemocnost. Když se lidé obrátí na ministerstvo zdravotnictví, dostanou neuvěřitelnou radu.

Aplikace Tečka nepočítá s infekčním stavem očkovaných osob, jedinou možností je zneplatnění očkovacího statusu, kdy aplikace zčervená a hlásí neplatný certifikát. Zneplatnění však podle informací trvá 10 až 14 dní

Mají prý počkat, až nemoc odezní, a teprve poté dostanou od hygieny nový záznam do aplikace, který změní jejich status z očkované osoby na osobu s prodělanou nemocí. Anebo mají počkat, až správce aplikace na pokyn ÚZIS současný certifikát zneplatní, což ale trvá až dva týdny. Do té doby zůstane aplikace Tečka dané osoby v původním stavu, tedy bude člověka hlásit jako očkovaného a bezinfekčního. Ministerstvo zdravotnictví nereaguje na dotazy, nikdo s tím nechce zjevně nic udělat, není na tom politický zájem.

Vakcíny jsou totiž propagovány jako totální řešení, které nabízí tečku za koronavirem. Jenže tento marketing je falešný a lživý, protože pro očkované lidi žádná tečka za koronavirem nepřichází, právě naopak. Mnoho lidí se přesto nakazí i po očkování a aplikace Tečka v chytrém mobilu by to měla okamžitě zohlednit. Jenže nezohledňuje a v redakci začínáme mít silné podezření, že je v tom úmysl, aby nakažení očkovaní lidé mohli hromadně šířit virus, ale za jeho šíření aby potom ministerstvo mastičkářství mohlo obviňovat neočkované.

Aplikace Tečka nedovoluje možnost změny stavu z očkované osoby na infekční, lidé se potom dostávají do neřešitelné situaci se zaměstnavateli

Když se totiž očkovaní nakazí, nedostanou od hygieny žádný QR kód pro oskenování aplikací z mobilu, ale informace se nedostane ani do databáze ocko.uzis.cz pod správou ministerstva zdravotnictví, ze které zaměstnavatelé kontrolují stav svých zaměstnanců. A to je problém. Prostě neexistuje žádná cesta, jak bezinfekční stav očkované osoby změnit v aplikaci na status “nakažená očkovaná osoba” a lidé potom mají problém v práci u zaměstnavatele, který přitom bude již brzy mít za povinnost pouštět lidi do práce na základě statusu aplikace, jak v pondělí nastínil odstupující ministr vnitra Jan Hamáček.

S tímto papírem se Slováci prokazovali v zaměstnání každý den, že mají negativní test. Na fotografii bývalý premiér Igor Matovič

Jeho krizový štáb zvažuje možnost zavedení italského, resp. slovenského modelu, tedy do práce budou moci chodit jen lidé s papírem (jako na Slovensku v době Matovičova velkého antigenního experimentu), resp. s mobilní aplikací Tečka, která bude ukazovat status člověka. Jenže už dnes mnoho soukromých firem požaduje po zaměstnancích Tečku pro vstup do firmy. Jenže podle všeho se zdá, že aplikace Tečka vůbec na možnost onemocnění očkovaných lidí není připravena a takovou možnost vlastně ani nepřipouští.

Jediné, co jde provést, je zrušit očkovací status, a to podle informací není hned. Takže zaměstnavatel logicky bude chtít vidět zaměstnancovu aplikaci, ale když po jejím naskenování uvidí, že aplikace hlásí člověka pořád jako bezinfekčního a očkovaného, tak mu zaměstnavatel nahlásí áčko, pokud nepřijde do práce a zůstane doma v karanténě. A teď pozor!

Očkovaný status v Tečce se změní na status prodělané nemoci, ale až za 14 dní. A mezitím…

Jeden z našich čtenářů, který si samozřejmě přeje zůstat v anonymitě, nám napsal do redakce, že ve firmě, kde je zaměstnán, včera v pondělí byla hygiena a epidemiolog, protože je tam nákaza, několik lidí je pozitivních a hygiena firmu zavřela, od včerejška je celá firma v karanténě. Jenže on je už od minulého pondělí pozitivní, dostal od hygieny papír, že je nemocný a má být v karanténě, jenže zaměstnavatel firmy mu odmítl karanténu uznat, protože jeho aplikace Tečka a i databáze ÚZIS ho stále označuje za očkovaného a bezinfekčního. A protože zaměstnavatel určuje bezinfekčnost výhradně podle aplikace a ÚZIS, tak nějaký papír z hygieny neuznává, protože uznává jen online záznamy.

Andrej Babiš s Adamem Vojtěchem na tiskové konferenci při představení programu Tečka

Našemu čtenáři tak zaměstnavatel pohrozil absencí a výpovědí, pokud nepřijde do práce. Aplikace Tečka totiž podle informací zčervená až přibližně 10 až 14 dní poté, co hygiena člověka označí za pozitivního. A v tom je záhada. Hygiena musí ÚZIS nahlásit zneplatnění bezinfekčnosti osoby, ÚZIS to potom zaeviduje a nahlásí správcovské IT firmě, a ta musí očkovací status zrušit, čímž aplikace Tečka danému člověku zčervená a hlásí potom neplatný certifikát. A tohle zneplatnění, jak se zdá, trvá 10 až 14 dní, ale mezitím se člověk uzdraví a status se mu změní z očkované osoby na osobu s prodělanou nemocí.

Do práce s nákazou, jinak áčko od zaměstnavatele. Stejně se to za 14 dní v aplikaci překlopí do statusu o prodělané nemoci

A tak náš čtenář týden chodil do firmy. Jestli se teď zjistí, že ty lidi ve firmě nakazil on, tak se bojí, že bude za to zodpovědný. Jenže nemohl si dovolit přijít o zaměstnání. Obrátil se tedy na ministerstvo zdravotnictví, a to mu telefonicky sdělilo, že status aplikace se změní po prodělání nemoci, že status očkované osoby se změní na status osoby s prodělanou nemocí. Dojde k tomu prý po 14 dnech od chvíle, kdy člověka hygiena tzv. “zahájila”. Jenže, co má dělat člověk během těch 2 týdnů?

Ukázky certifikátů v aplikaci

V ruce má sice papír od hygieny, že může jít do karantény a brát nemocenskou, ale zaměstnavatel mu nemocenskou neuzná, protože v ministerské databázi očkovaných osob je člověk stále vedený jako očkovaný a bezinfekční. Takže nakažená očkovaná osoba může klidně vstupovat do všech míst, která jsou vyhrazena jen očkovaným a testovaným, kde přitom tato osoba bude šířit virus a ostatní si budou myslet, že jsou mezi očkovanými v daném místě v bezpečí.

Tečka za koronavirem je program, který skončil naprostým fiaskem a vláda se k tomu nechce přiznat. Očkovaní lidé s Tečkou už jsou zase nemocní a zase mají koronu

Takže potom se nemůžete divit, že roste počet nakažených, jenže za růst nákazy ministr Adam Vojtěch neoznačí naočkované nakažené osoby s aplikacemi Tečka, které odmítají očkované lidi označovat za nakažené, ale namísto toho obviní neočkované a začne plácat cosi o pandemii neočkovaných lidí. Celá situace tak velmi podezřele vede k domněnce, že tento stav je někým schválně udržovaný, aby očkovaní nakažení mohli chodit a šířit nákazu na podzim, tedy myšleno pozitivitu.

Na podzim se totiž šíří chřipkové nemoci velmi snadno a když nakažený očkovaný supernosič chodí týden mezi lidi, nakazí jak neočkované, tak i očkované osoby. A není to tak, že by chodil úmyslně, ale protože musí chodit do práce, protože zaměstnavatel mu nemocenskou neuzná, protože aplikace Tečka i centrální registr ocko.uzis.cz hlásí oficiálně člověka jako bezinfekčního a očkovaného.

Odstupující premiér Andrej Babiš v očkovacím centru v rámci turné Tečka za koronavirem

Aplikace Tečka podle všeho vůbec nebyla navržena pro eventualitu, že by očkované osobě byl očkovaný a bezinfekční status zrušen a změněn na infekční status, protože jediné, s čím se počítalo, je vypršení platnosti očkování po nějaké době. Jenže zde se jedná o onemocnění plně očkovaných osob jen pár měsíců po očkování. S tímto prostě politici nepočítali, nebrali varování Aeronetu vážně, mysleli si, že očkovaní lidé budou po dobu 6 měsíců imunní a neonemocní, to spíš dříve očkování vyprší. A ono je to celé jinak.

Takže ministerstvo zdravotnictví teď hraje mrtvého Kena, protože tato situace podle našich informací nemá jen technické, ale především politické překážky. Andrej Babiš zainvestoval do programu Tečka poměrně velký politický kapitál, a pokud by se teď ukázalo, že celý projekt “Tečka za koronavirem” skončil naprostým fiaskem, protože mnoho očkovaných se znovu nakazilo, tak by to mělo samozřejmě i politické dohrávky a odstupující Babišova vláda tento problém chce přenechat na bedra nové vlády.

Aplikace nepočítala s nákazou očkovaných lidí, revokace očkovacího statusu aplikace je politickou prohrou pro Kena a Andreje

Lidé tak dostali Tečku v podobě facky od reality, protože vakcína je neochránila a po očkování se znovu nakazili. Žádná tečka za koronavirem se nekoná, očkovaní lidé jsou znovu v karanténě, jenže mají problém změnit status aplikace. Samotná aplikace je přitom natolik pofidérní, že ani neumožňuje dobrovolně zneplatnit bezinfekční status v případě, že člověk dostane od hygieny papír, že je pozitivní.

Samotná aplikace je napojena právě na databázi ÚZIS, která spravuje ve spolupráci s databází obyvatelstva ministerstva vnitra údaje o očkovaných občanech, o lidech testovaných a o osobách s potvrzením o prodělání nemoci. Nemůžete se divit zaměstnavatelům, že mají problém uvěřit někomu, kdo zamává papírem z hygieny, protože papír dnes snese všechno a zaměstnavatelé kontrolují stavy zaměstnanců online.

Adam Vojtěch, odstupující ministr zdravotnictví na tiskové konferenci k programu Tečka

A situace je asi opravdu vážná, protože shodou okolností článek na stejné téma dnes vyšel i na iDnesu v sekci Premium, takže se zdá, že tento skandál začíná probublávat na povrch. Doslova to vypadá, že aplikace Tečka je zbraní hromadného šíření viru, protože jestliže neexistuje mechanismus na okamžitou změnu stavu očkované osoby na osobu infekční, potom v tom lze spatřovat nejen technickou chybu, ale především záměr. Na podzim křivka poroste, očkovaní s aplikací Tečka budou šířit pozitivitu v místech, kam mají přístup jen privilegovaní a následný růst nakažených bude dáván za vinu neočkovaným. Takhle to mají vymyšlené.

-VK- Šéfredaktor AE News

ZDROJ

 

Sdílet: