2. 12. 2023

INFOKURÝR

INFORMACE Z DOMOVA I ZE SVĚTA

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření

Na údajný rostoucí počet nakažených i hospitalizovaných s covidem začíná ministerstvo zdravotnictví reagovat. V pátek představí konkrétní návrh změn v protiepidemických opatřeních. Kromě zkrácení platnosti testů na covid a kratší karantény jsou ve hře i drastičtější opatření.

Cílem ministerstva je především motivovat lidi k tomu, aby se nechali očkovat. Premiér Andrej Babiš (ANO) následně uvedl, že platnost PCR testů by se zkrátila ze sedmi dní na 72 hodin a antigenních ze tří dnů na jeden.

Svrčinová však do budoucna nevyloučila ani další a přísnější omezení. „V interiérech nemáme všichni respirátor nebo roušku, pořád jsou místa, kde je nosit nemusíme. Může tak dojít k tomu, že je budeme muset nosit všude,“ uvedla.

Další opatření jsou – povolení vstupu pouze očkovaným do restaurací, klubů a jiných zařízení.

„Samozřejmě i to je další stupeň možného řešení. Tedy že do takových zařízení budou mít vstup povolen jen očkovaní nebo ti, kteří nemoc prodělali. To by se ale epidemiologická situace musela podstatně zhoršit,“ uzavřela.

Je po volbách, rukavičky jdou dolů. Tak nějak jsme to čekali, že? Nebo jste byli tak naivní a věřili jste těm hloupým kecům, že nikdy ne cestou zpět! 

 

Sdílet: